Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

AMW: zasilamy fundusz modernizacyjny sił zbrojnych [Defence24 TV]

”Agencja Mienia Wojskowego zajmuje się przede wszystkim zakwaterowaniem żołnierzy. Dbamy o to by było ono jak najwyższej jakości ale również zbywamy zbędny, niepotrzebny wojsku sprzęt i zasilamy fundusz modernizacyjny sił zbrojnych” - mówi w rozmowie z Defence24 TV podczas Kongresu Bezpieczna Polska Monika Kieliszak, Dyrektor oddziału regionalnego AMW w Szczecinie. 

Agencja zabezpiecza całe województwo zachodniopomorskie jeżeli chodzi o lokalizację wojska. Mamy w opiece zarówno marynarkę, jak i lotnictwo i naszą ulubioną 12 Dywizję Zmechanizowaną. 

Monika Kieliszak, Dyrektor oddziału regionalnego AMW w Szczecinie

 

Reklama

Komentarze (5)

 1. Bardzo Jasnowłosa

  Do zapewnienia mieszkania żołnierzowi potrzebne są: przelew pieniężny i powszechny rynek mieszkaniowy. Czyli to co każdemu człowiekowi. I tyle. Ustawą umocowany pośrednik czyli AMW, to objaw nieprzemijającej choroby biurokratycznej. Jedna ze zbyt licznych rządowych agencji - miejsc do lokowania swoich politycznych i prywatnych protegowanych. Marnotrawstwo kosztujące nas ponad tysiąc zbędnych etatów.

 2. Gts

  CB, nie ma tu sensu ani logiki ale dla postronnych obywateli. Jak sie pojdzie za przeplywem pieniadza to sie wiele wyjasnia. Niestety droga ta uwidacznia fakt ze interes wojska i panstwa jest bez znaczenia.

 3. Pytanie

  Pytanie gdzie te mieszkania dla żołnierzy na przykład w Krakowie?

 4. -CB-

  Wspierają modernizację wyprzedając magazyny. Można od nich kupić fabrycznie nowe hełmy, a jednocześnie wojsko oddaje stare do malowania... Można kupić nowe umundurowanie, a jednocześnie duża część wojska chodzi w starym i zużytym... Gdzie tu sens i logika?

 5. Harry 2

  "zasilamy fundusz modernizacyjny sił zbrojnych". Dobry żart tynfa wart. Wojsko powinno chociaż przez 3 lata otrzymać dodatkowo 5-10miliardów zł na nadrobienie zaległości w kwestii zakupu uzbrojenia i modernizacji sprzętu w najlepszej konfiguracji. Wydatki oczywiście pod ścisłą kontrolą. Jest to ważne tym bardziej, że MON wydaje pieniądze na cele "niewojskowe" (samoloty dla VIPów, ławeczki, drogi i podobne).

Reklama