Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Agencja Uzbrojenia zamawia chloropikrynę

Fot. U.S. Navy/Mass Communication Specialist 2nd Class Jayme Pastoric

W ostatnim czasie Agencja Uzbrojenia opublikowała ogłoszenie o zamówieniu dotyczącym dostawy ampułek z odczynnikiem RN – 10 ml (tzw. chloropikryna) w ilości 86 500 sztuk. Postępowanie ofertowe trwa do 13 stycznia przyszłego roku, do godziny 10:00.

Reklama

Kilka dni temu, a dokładniej 14 grudnia Agencja Uzbrojenia za pośrednictwem Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej opublikowała ogłoszenie dotyczące dostawy ampułek z odczynnikiem RN – 10 ml w ilości 86 500 sztuk, które są środkiem bojowym. Realizacja zamówienia ma odbyć się w latach 2023-2026.

Reklama

Postępowanie jest prowadzone w formie procedury ograniczonej, a czas na składanie ofert trwa do 13 stycznia przyszłego roku, do godziny 10:00. W komunikacie czytamy, że zostanie wybrana oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone w specyfikacjach, w zaproszeniu do składania ofert lub negocjacji lub w dokumencie opisowym. AU informuje, że wykonawcy zaproszeni do złożenia ofert będą zobowiązani do wniesienia wadium w wysokości 35 000 PLN.

Czytaj też

Opisywany przedmiot zamówienia - ampułki z odczynnikiem RN – 10 ml, czyli tzw. chloropikryna stosowana niegdyś jako bojowy środek trujący z grupy drażniących jest w tym przypadku przeznaczona do pozoracji pola walki, imitującym występowanie skażenia chemicznego, a także wykorzystywana do prowadzenia szkolenia oraz kontroli sprzętu i wyposażenia ochrony indywidualnej i zbiorowej.

Reklama

W ogłoszeniu czytamy, że o udzielenie zamówienia w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa mogą ubiegać się wykonawcy mający siedzibę albo miejsce zamieszkania w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państwie, z którym Unia Europejska lub Rzeczpospolita Polska zawarła umowę międzynarodową dotyczącą tych zamówień. Przedmiot zamówienia będzie podlegał nadzorowaniu jakości realizowanemu przez Rejonowe Przedstawicielstwo Wojskowe zgodnie z wymaganiami zawartymi w AQAP.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (2)

 1. Filemon 21

  Podsumowując MON juz gotowy do gazowego ataku ruskiej cywilizacji. Ponieważ wszystko inne Leży

  1. Wieszako

   Tak nasz MON będzie truł Ruskich cywili ,,gazem łzawiącym"

 2. Filemon19

  Podsumowując jaka jest różnica między chloropikryna a proszkiem z krzyżykiem? Oba na wątrobę

  1. Ma_XX

   a byłeś kiedykolwiek w wojsku i miałeś sprawdzaną szczelność maski w namiocie właśnie z chloropikryną w środku? czy tylko klikasz aby klikać? Ręczę ci, że wystarczy jedno sztachnięcie się i pół dnia jesteś zasmarkany z załzawionymi oczami czerwonymi jak królik - osobiście testowałem

  2. Efe

   @Ma_XX No właśnie ja byłem. Na testowaniu masek byłem ciekaw czy to nie jakaś ściema, ale na wszelki wypadek nie kusiłem losu i nie zdjąłem maski. Wychodzi na to że dobrze zrobiłem. Inna sprawa że był taki wietrzny dzień że możliwe że wszystko z tego namiotu wywiało.

Reklama