Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Admiralska wizyta w Ustce

Prezentacja Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego w Ustce - fot. Kongsberg
Prezentacja Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego w Ustce - fot. Kongsberg

Dowódca 3 Flotylli Okrętów kontradmirał Marian Ambroziak odwiedził w czwartek 5 lipca  nowotworzony Nadbrzeżny Dywizjon Rakietowy Marynarki Wojennej w Ustce.Tworzona jednostka jest obecnie na etapie szkolenia i zapoznania z możliwościami wdrażanego na jej wyposażenie systemu produkcji firmy Kongsberg (Norwegia) w kooperacji z Bumar-Elektronika. Żołnierze NDR MW pod dowództwem komandora porucznika Cezarego Drewniaka prezentowali nowoczesny system obrony wybrzeża wykorzystujący pocisk NSM (Naval Strike Missile). Dowódca 3.FO uczestniczył w pokazie sprzętu: wozów wchodzących w skład NDR MW - wyrzutni, radaru, wozów dowodzenia oraz łączności, a także w procesie symulacji planowania misji rakiety przeprowadzonym przez świeżo przeszkolony personel.

Prezentacja sprzętu odbyła się dzięki uprzejmości firmy Kongsberg i współpracy z Bumar-Elektronika, które na miejsce prezentacji dostarczyły sprzęt nie przekazany jeszcze do tworzonego Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego. Gotowość do działania Dywizjon ma osiągnąć pod koniec 2012 roku.

System NDR MW jest jednym z najnowocześniejszych systemów rakietowych o dużym zasięgu przeznaczonych do neutralizacji celów morskich oraz lądowych. Wykorzystuje bardzo zaawansowany technologicznie pocisk rakietowy NSM oraz ma możliwość pozyskiwania informacji o celach z wielu czujników i systemów zewnętrznych.

(Kongsberg)
Reklama

Komentarze

    Reklama