Powstanie Centralny Wojskowy Zespół Sportowy [AKTUALIZACJA]

18 lutego 2021, 10:55
wojskowy zespół sportowy zegrze
Fot. Wojskowy Zespół Sportowy Zegrze
Reklama

Niedługo powstanie Centralny Wojskowy Zespół Sportowy, dzięki temu wygospodarowane zostaną dodatkowe etaty, dodatkowe możliwości do tego, żeby sportowcy w mundurach mogli ćwiczyć i przygotowywać się do zawodów - powiedział w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

Szef MON spotkał się w czwartek z żołnierzami - sportowcami biorącymi udział w zimowej edycji akcji Wojskowe Ferie online - ćwicz z nami.

Minister zwrócił uwagę, że epidemia koronawirusa spowodowała że musieliśmy zmienić nawyki. "Dzięki państwu, sportowcom w mundurach, którzy zdecydowali się na to, żeby podzielić się tajnikami swoich treningów bardzo wiele osób w naszym kraju, młodzieży mogło skorzystać z ćwiczeń fizycznych, zadbać o tężyznę fizyczną" - mówił Błaszczak.

Gratulował rekordów żołnierzom - sportowcom, podkreślił też, że tego rodzaju przedsięwzięcia sportowe będą kontynuowane.

Minister zwrócił też uwagę, że wprowadzono zmiany dotyczące funkcjonowania sportu w polskim wojsku. "Już niedługo powstanie Centralny Wojskowy Zespół Sportowy, dzięki temu wygospodarowane zostaną dodatkowe etaty, dodatkowe możliwości do tego żeby sportowcy w mundurach mogli ćwiczyć, przygotowywać się do zawodów" - wskazał.

Dodał, że żołnierze sportowcy stanowią wzór i model postępowania dla żołnierzy Wojska Polskiego.

Reklama
Reklama

Podczas uroczystości w siedzibie dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu Błaszczak wyróżnił najlepszych żołnierzy-sportowców, min. ppor. Krystynę Guzik, st. szer. Agnieszkę Wieszczek-Kordus, st. szer. Dariusza Klimka, kpr. Marcina Lewandowskiego, szer. Radosława Kawęckiego, mł. chor. Wojciecha Dwojaka, ppłk. Mariusza Denkewicza i płk. Tomasza Bartkowiaka.

W Zegrzu podsumowano sportową akcję "Wojskowe Ferie online - ćwicz z nami!". Po wręczeniu wyróżnień żołnierzom na sali sportowej centrum woskowego w Zegrzu Błaszczak obejrzał popisy grupy ćwiczącej walki wręcz.

Od stycznia zajęcia w ramach Wojskowych Ferii online – ćwicz z nami! prowadzili żołnierze – sportowcy i sportowe gwiazdy. Można było poznać tajniki treningów lekkoatletycznych, zapasów, strzelectwa, wioślarstwa, biathlonu i MMA.

Promując akcję żołnierze ćwiczyli razem ze swoimi dziećmi, małżonkami, czy dalsza rodziną oraz znajomymi. Żołnierze - sportowcy zaprosili też do zajęć sławy - Otylię Jędrzejczak czy Andrzeja Suprona.

Podsumowaniem zimowych zajęć są spalone podczas treningów kalorie - w sumie ponad 26 mln.

MON przypomniało, że żołnierze sportowcy nieustannie promują zdrowy styl życia i aktywność fizyczną oraz zachęcają do ruchu bez względu na wiek. Wcześniej - na wiosnę od kwietnia do czerwca odbyły się trzy etapy akcji "Wojskowa forma online – Ćwicz z nami!", podczas których 17 półgodzinnych treningów poprowadziło 18 reprezentantów Wojska Polskiego.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
prawda
piątek, 19 lutego 2021, 19:32

To bardzo fajnie, najlepiej weźcie ich sobie wszystkich i na ich miejsce dajcie na przykład żołnierzy do obsługi wozów bojowych. Taki sportowiec dekompletuje załogę wozu, zajmując etat na papierze, a fizycznie przebywając całą swoją "służbę" na hali sportowej. O wartości takich "żołnierzy" dla reszty załogi nie trzeba wspominać.

Cezar
środa, 3 marca 2021, 13:08

Jak ja się cieszę że mądry człowiek zabrał głos. Każdy normalny żołnierz-liniowiec jest wściekły na samą myśl o sportowcach w mundurach. Zajmuje etat, nikogo na jego miejsce nie można powołać, reszta załogi zasuwa za niego a "spprtowiec" robi fikołki na hali i bierze tę samą wypłatę. Jakby zrobić sondę w WP to by Błaszczak zobaczył jaka jest opinia o pasożytach w mundurach.

Paranoid
piątek, 19 lutego 2021, 08:42

A może by tak spartakiady przywrócić? Wtedy cały naród by ćwiczył

Yunior
czwartek, 18 lutego 2021, 13:30

Centralny Wojskowy Klub Sportowy (Legia) istnieje, ma 20 sekcji, gigantyczny majątek do dyspozycji i oraz setki etatów "wygospodarowanych" z budżetu na obronę kraju. Wśród utrzymywanych via CWKS dyscyplin są tak pro obronne jak jeździectwo, koszykówka, futsal. Minister Błaszczak chce by MON szerzej finansował sport zawodowy? Czy może wybrane do tego zostały wyłącznie dyscypliny sportu wytypowane jako służące podstawom naszej Obrony Narodowej? Jakie to dyscypliny?

BUBA
czwartek, 18 lutego 2021, 18:29

Bo na pieniadze sie jeszcze nikt nie pogniewal.

Tweets Defence24