Reklama

Polityka obronna

Zmiany w kierownictwie SWW? Wniosek w Sejmie

Fot. M.Dura
Fot. M.Dura

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wystąpił o zmianę na stanowisku zastępcy szefa Służby Wywiadu Wojskowego. Chodzi o zastąpienie płk Agaty Mazur, która objęła tą funkcję jeszcze za czasów gabinetu Antoniego Macierewicza.

Od roku SWW ma nowego szefa, którym jest Marek Łapiński, a jego zastępcą jest nadal płk Mazur, która pełniła to stanowisko od 2017 roku, kiedy szefem tej służby był mianowany jeszcze przez Macierewicza Andrzej Kowalski. Płk Mazur utrzymała się pomimo zmiany szefa służby na początku ubiegłego roku. Dzisiaj jednak wniosek o jej zastąpienie będzie dyskutowane na zamkniętym posiedzeniu Komisji ds. Służb Specjalnych, które rozpocznie się o godzinie 10.30.

Kandydatem na nowego zastępcę jest płk Hubert Dzierzęcki, który przed dołączeniem do SWW wiele lat służył w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zgodnie z obowiązującym prawem zastępca szefa wywiadu lub kontrwywiadu wojskowego może zostać zmieniony decyzja ministra obrony na rodowej na wniosek szefa każdej z tych służb i przy wyrażeniu opinii przez Komisję ds. Służb Specjalnych.

Reklama
Link: https://sklep.defence24.pl/produkt/bezpieczenstwo-teoria-i-praktyka/
Reklama

Reklama

Komentarze (2)

 1. Polacy

  Pamiętajcie komu służycie. Nie jakiejś partii, lecz narodowi!!!

  1. Roman

   Służą tylko żołnierze, a w SWW mimo nazwy pracują FUNKCJONARIUSZE, tak jak np w policji państwowej, straży marszałkowskiej, straży granicznej czy innych tego rodzaju formacjach quasi militarnych. Są inne wymagania (rygory służby) wobec żołnierzy, a inne wobec funkcjonariuszy. Nie należy mylić żołnierza z funkcjonariuszem, bo jest to po prostu niegodne dla żołnierzy. Dopiero na czas wojny funkcjonariusze SSW i SKW wchodzą w skład sił zbrojnych i są wówczas żołnierzami.

 2. mobilny

  Poczekajcie.....niebawem Tajwan wróci do macierzy.....

Reklama