Reklama

Polityka obronna

Wyzwania dla sił zbrojnych głównym tematem rozmów prezydenta i szefa MON

Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Głównym tematem spotkania Prezydenta RP Andrzeja Dudy z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem oraz kierownictwem resortu były najważniejsze wyzwania stojące przed Siłami Zbrojnymi RP. Spotkanie odbyło się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

W czasie dyskusji o funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP, szczególnie w kontekście sprawowanego przez Prezydenta RP zwierzchnictwa, zadeklarowano przeprowadzenie pilnych zmian w systemie kierowania i dowodzenia. Ustalono także, że w najbliższym czasie podjęte zostaną działania mające na celu usprawnienie polityki kadrowej w Wojsku Polskim.

Ponadto podjęto decyzję o uruchomieniu prac nad nową Strategią Bezpieczeństwa Narodowego RP, realizowanych we współpracy strony prezydenckiej oraz rządowej.

Jak informuje MON oraz BBN, szczegóły powyższych spraw będą na bieżąco podawane do publicznej wiadomości. W spotkaniu uczestniczyli sekretarze stanu w MON Sebastian Chwałek i Tomasz Zdzikot, podsekretarze stanu w MON Marek Łapiński i Tomasz Szatkowski oraz szef BBN Paweł Soloch wraz z zastępcą Dariuszem Gwizdałą.  

Wczoraj na Twitterze pojawiła się również informacja, że minister Błaszczak podjął decyzję o przeniesieniu swojego biura w Aleję Niepodległości. Do tej pory znajdowało sie ono na ul. Klonowej.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Patcolo

  Ot kolejna strategia. Mam nadzieję że wroga pokonamy tymi wszystkimi strategiami, koncepcjami, analizami, planami.

 2. ryszard56

  i znów gadki ,zamiast konkrety ,

  1. kołalsky

   Za gadki też dostają pieniądze, i to konkretne ...

 3. AiA

  ot ciekawostka, a min. Maciarewicz na uwagi pana Szeremietiewa o braku strategii odpowiedział w ub. roku, że strategia jest ale tajna. Dzisiaj się dowiaduję, że trzeba ją opracować. Była nie dość, że tajna, to jeszcze nieopracowana.

  1. xxx

   to była strategia wykonana w technologii stealth

Reklama