Reklama

Polityka obronna

Wybuchające rurociągi i przecięte kable. Czy NATO wie jak chronić podwodną infrastrukturę? [ANALIZA]

Autor. @NATO_MARCOM

NATO nie jest obecnie gotowe do ochrony europejskiej, podwodnej infrastruktury krytycznej przed hybrydowym atakiem ze strony Federacji Rosyjskiej. Zmiana tej sytuacji może nastąpić po rzeczywistym uruchomieniu Morskiego Centrum Bezpieczeństwa Krytycznej Infrastruktury Podwodnej i podporządkowaniu się państw natowskich jego ustaleniom.

  • Imperium nadciąga
  • Europa kontratakuje
  • Jak działać w przyszłości?
  • Polska a ochrona podwodnej infrastruktury krytycznej

Ochrona podwodnej infrastruktury krytycznej CUI (critical undersea infrastructure) w Europie jest jednym z największych wyzwań, jakie stoją obecnie przed państwami Paktu Północnoatlantyckiego. Eksplozje na rurociągach Nord Stream koło wyspy Bornholm i incydent z rurociągiem Balticconnector w Zatoce Fińskiej wyraźnie pokazały, że zagrożenie jest bardzo duże i trzeba się na poważnie przygotowywać do odparcia rosyjskich ataków, które niestety, mogą być prowadzone również w czasie pokoju.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.

Reklama
Reklama