Reklama

Polityka obronna

„Szanuj, kochaj, chroń". Dzień Flagi w MON

Fot. P. Tracz / KPRM
Fot. P. Tracz / KPRM

Z okazji Dnia Flagi Ministerstwo Obrony Narodowej opracowało broszurę na temat Biało-Czerwonej, Orła Białego i Hymnu RP. To zbiór podstawowych zasad postępowania z symbolami narodowymi. Publikacja wskazuje najczęściej popełniane błędy, które wynikają z niewiedzy.

W publikacji „SZANUJ, KOCHAJ, CHROŃ” przedstawiono kolejność prezentowania flag. Warto pamiętać, że na terytorium Rzeczypospolitej Biało-Czerwona zajmuje zawsze honorowe pierwsze miejsce. Można się również dowiedzieć jaka jest różnica między godłem a herbem i gdzie nie wolno umieszczać Orła Białego.

Broszura wskazuje najczęściej popełniane błędy przy śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego. Pełny tekst Hymnu RP wydrukowano  na praktycznej zakładce do książki. Pliki do czytania i drukowania są dostępne na oficjalnej stronie resortu obrony.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Marick

  U mnie na bloku tylko u mnie wisi flaga :( przykre to, choć mieszkam na samej górze i balkon mam od południa (boku bloku) to przynajmniej jest widoczna z bardzo daleka. Do tego oczywiście muza na full, a dokładnie album \"Horytnica - Głos Patriotów\" Niech wiedzą że w bloku jest choć jeden nie wstydzący się barw i Ojczyzny! Pozdrawiam

  1. gosc

   bo machanie flagami i wieszanie ich to nie patriotyzm tylko udawanie.

 2. aldoni

  moglbym ale nie zarabiajac miske ryzu 1600pln.

Reklama