Reklama

Polityka obronna

Sikorski o stanowisku sekretarza UE ds. obronności: Nigdzie się nie wybieram

Autor. Sebastian Indra/MSZ/X

„Takie stanowisko nie istnieje w Unii Europejskiej, a nawet gdyby istniało i zostałoby mi zaproponowane - nie aspiruję do niego i nigdzie się nie wybieram” - stwierdził szef MSZ Radosław Sikorski, pytany czy objąłby stanowisko komisarza UE ds obronności, gdyby mu je zaproponowano.

Szefa MSZ zapytano o to na poniedziałkowej konferencji prasowej, w kontekście doniesień medialnych, że w nowym rozdaniu po wyborach do europarlamentu, we władzach UE Polsce może „przypadać” nawet teka wiceszefa Komisji Europejskiej, a Sikorski może być rozważany jako kandydat do jej objęcia, a zarazem jako kandydat na unijnego komisarza ds. obronności.

Stworzenie stanowiska komisarza UE ds. obronności jest rozważane. Szefowa KE Ursula von der Leyen, pytana w lutym o swoją wizję funkcji komisarza ds. obronności i bezpieczeństwa, odparła, że będzie on odpowiadał m.in. za przemysł obronny w UE, badania i rozwój, jak i bezpieczeństwo w szerszym wymiarze.

Pomysł powołania komisarza ds. obronności związany jest z wyzwaniami wynikającymi z agresywnej polityki Rosji i jej inwazji na Ukrainę. W mediach pojawiały się sugestie, że potencjalnym kandydatem na to stanowisko mógłby być Sikorski.

Czytaj też

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

  1. Vixa

    "Nigdzie się mie wybieram" to ostatnio popularne hasło w środowisku PO🤣🤣🤣

  2. LMed

    Hmmm..., może były minister by się sprawdził?

  3. Al.S.

    Już jeden kiedyś też się nie wybierał.

Reklama