Reklama

Polityka obronna

Siewiera: z byłymi szefami BBN omówiliśmy kwestie wojny na Ukrainie

Fot. BBN.
Fot. BBN.

W trakcie spotkania z byłymi szefami BBN omówiliśmy kwestie wojny na Ukrainie, krótko i długoterminowych konsekwencji, jakie ona generuje dla państwa polskiego, a także wyzwania związane z migracją - przekazał we wtorek szef BBN Jacek Siewiera po spotkaniu z byłymi szefami Biura.

Reklama

We wtorek przed południem w BBN odbyło się zapowiedziane przez Siewierę spotkanie z udziałem byłych szefów BBN. "To poniekąd symboliczne spotkanie miało również wymiar bardzo praktyczny" - podkreślił później na konferencji prasowej Jacek Siewiera. "Wszyscy uczestnicy tego spotkania zgodzili się, że Biuro Bezpieczeństwa Narodowego jest właściwym miejscem do prowadzenia debaty politycznej o sprawach najważniejszych z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa. Zwłaszcza w tak szczególnym okresie historii jak ten, w którym aktualnie się znajdujemy, w obliczu tych wyzwań, które są przed nami w kontekście zimy i przyszłego roku" - mówił szef BBN.

Reklama

Podkreślił, że prezydent Andrzej Duda "ma świadomość wagi spraw, jakie stoją przed Rzeczpospolitą, a także tej wiedzy, która może płynąć z doświadczeń 30 lat rozwoju bezpieczeństwa państwa polskiego ze wszystkimi jego wadami i zaletami, z wszystkimi dobrymi i złymi decyzjami, i wniosków, które z tego okresu płyną" - zaznaczył Siewiera.

Czytaj też

Poinformował, że w trakcie spotkania z byłymi szefami BBN zostały omówione kwestie wojny na Ukrainie oraz krótko- i długoterminowych konsekwencji, jakie ona generuje dla państwa polskiego. "Również wyzwań związanych z migracją zarówno tą wykorzystywaną w cyniczny sposób na granicy białoruskiej, jak i możliwym zagrożeniem z obwodu królewieckiego. A także spodziewaną migracją legalną, tą, której możemy się spodziewać zimą, gdy społeczeństwo ukraińskie będzie poszukiwało schronienia z dala od wojny i wykorzystywania ich jako zakładników w zbrodniczej napaści na Ukrainę prowadzonej przez Federację Rosyjską" - podkreślił szef BBN.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

  1. Szwejk85/87

    Weźcie i wy sobie te swoje strategie włóżcie w dooopkę !!! Ilu Polaków musi zginąć żebyście zaczęli działać w obronie Polski !?!?

  2. Wojtekus

    Sadze ze to dobry pomysl takie spotkania bylych szafow BBN pochodzacych z rozmaitych opcji politycznych jesli celem jest po przez nich opracowane jednolitej strategi panstwa z poparciem wszystkich znaczacych sil politycznych. I na tym koniec. Zaden z bylych szefow nie ma prawa do destepu do materjalow poufnych. Dialog jest dobry wiec czekamy na wyniki. Najbardziej widoczne wyniki powinny plynac z mownicy w Sejmie. Jak politycy z jakiejkolwiek opozycji zaczna dobierac umiarkowany jezyk odnosnie obronnosci oraz wizji strategicznej panstwa, to bedzie mozna pogratulawac tych spotkan.

Reklama