Reklama

Polityka obronna

„Równowaga przywództwa” czyli metody US Navy SEALs w cywilnym życiu

Autor. D24

„Napisaliśmy tę książkę z myślą o przyszłych pokoleniach, które powinny znać zasady dowodzenia i o nich pamiętać, tak aby w razie wybuchu nowych wojen nie trzeba było się uczyć tych najważniejszych lekcji, ponownie przelewając krew” – wyjasniają byli oficerowie US Navy SEALs Jocko Willinka i Leif Babina w przedmowie do swojej książki „Równowaga przywództwa”. Jest to poradnik dla wszystkich którzy chcą tworzyć, szkolić i dowodzić skutecznymi, odnoszącymi sukcesy zespołami oraz swoim życiem osobistym.

Reklama

Artykuł sponsorowany. Partner publikacji Wydawnictwo SQN

Reklama

„Równowaga przywództwa" jest kontynuacją książki „Ekstremalne przywództwo". Autorzy jednak, z uwagi na nowych czytelników, przedstawiają odpowiedni kontekst niezależnie od wcześniejszej książki. Ta ostatnia jest jedynie dopełnieniem i pomaga w głębszym zrozumieniu omawianych zjawisk.

Książka Willinka i Babina szczególnie przyda się ludziom biznesu i wszystkim zorientowanym na samorozwój. Pomaga zrozumieć tajniki sprawnego przywództwa i kierowania, wyjaśnia jak znaleźć balans niezbędny do zwycięstwa oraz przedstawia cechy, nad którymi każdy lider powinien pracować. Omawia też najważniejszą zdaniem autorów cechę – pokorę.

Reklama

Czytaj też

Osoby zainteresowane wojskowością również nie będą rozczarowane. Autorzy kreują tu historie i przykłady w oparciu o swoje wojskowe doświadczenia. Obaj służyli jako oficerowie jednostki specjalnej amerykańskiej marynarki Navy SEAL. Mamy zatem okazję zapoznać się ze światem wojny i przekonać się, że metody dowodzenia na froncie walki można umiejętnie przerzucić na cywilny biznes i codzienne życie. Poznajemy tu tajniki planowania skutecznych działań jednostki SEAL, jednocześnie zagłębiając się w historie i przykłady z pola walki.

Autorzy widzieli, jak skuteczni liderzy zwyciężają tam, gdzie zwycięstwo zdawało się niemożliwe oraz jak kiepskie przywództwo doprowadza do porażki zespołów sprawiających wrażenie niezwyciężonych. Nauczyli się, jak najskuteczniej walczyć z przeciwnikiem, jak znajdować jego słabe punkty z nich korzystać. Zdaniem autorów kluczowe jest jednak jedno – poznanie znaczenia i siły przywództwa. A celem książki jest czytelnikowi przybliżyć ten temat i pozwolić na samodzielne rozwijanie umiejętności w tym zakresie.

„Napisaliśmy tę książkę z myślą o przyszłych pokoleniach, które powinny znać zasady dowodzenia i o nich pamiętać, tak aby w razie wybuchu nowych wojen nie trzeba było się uczyć tych najważniejszych lekcji, ponownie przelewając krew. Napisaliśmy tę książkę także po to, by reguł dowodzenia mogły się nauczyć zespoły działające poza polem walki i  mogły je wykorzystać w  każdej potrzebnej sytuacji, w firmie, zespole czy organizacji, gdzie grupa ludzi próbuje osiągnąć jakiś cel i wykonać misję. Napisaliśmy tę książkę dla liderów z całego świata, by mogli korzystać z zasad, dzięki którym zwyciężaliśmy" – czytamy w przedmowie książki „Równowaga przywództwa".

Książkę można nabyć w sklepie Defence24.

Artykuł sponsorowany. Partner publikacji Wydawnictwo SQN

Reklama

Komentarze

    Reklama