Reklama

Polityka obronna

Prezydent Duda: Ukraińcom udało się zatrzymać gigantyczną rosyjską armię

Fot. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Z wielką fascynacją i podziwem obserwuję walkę narodu ukraińskiego o wolność i suwerenność - mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda na posiedzeniu Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności Narodowej Rady Rozwoju. "Okazuje się, że gigantyczną rosyjską armię udało się w ogromnym stopniu zatrzymać" - podkreślił.

Reklama

Kryzys ukraiński - raport specjalny Defence24.pl

"Z wielkim zajęciem, ale też z wielką - nie ukrywam - fascynacją i podziwem obserwuję walkę narodu ukraińskiego o wolność, o własne państwo, o niepodległość, o suwerenność Ukrainy" - podkreślił prezydent.

Porównywał też, jakimi siłami dysponowała armia rosyjska i ukraińska na początku wojny. Zaznaczał, że rosyjskie siły miały "miażdżącą przewagę" w stosunku do oficjalnie podawanych danych statystycznych na temat armii ukraińskiej.

Czytaj też

"Okazuje się, po ponad dziesięciu dniach nieustannych walk, że Ukraina dysponowała jednym - czego nie oddawały żadne statystyki - mianowicie ludźmi, którzy są absolutnie zdeterminowani do tego, żeby obronić swoją ojczyznę" - mówił. "Okazuje się, że jednak duch daje olbrzymią siłę w walce z materią" - dodał prezydent.

"Ale przede wszystkim, patrząc chłodno z punktu widzenia wojskowego, okazuje się, że tą gigantyczną rosyjską armię udało się Ukraińcom w ogromnym stopniu zatrzymać" - zauważył Andrzej Duda. Jak przypomniał, pierwotnie planowano, że zakończenie całej - jak to nazwano "operacji specjalnej" - nastąpi w przeciągu dwóch, trzech dni.

Czytaj też

Źródło:
PAP
/ Defence24

Komentarze (1)

  1. POLAK

    CZAS ZAJĄĆ SIĘ ANDRZEJU POLSKA NIE UKRAINA I NIE NASTAWIAĆ SIĘ W TAKI SPOSÓB RATUJĄC COŚ ZA WSZELKA CENĘ WCMOCNIC WOJSKO POLSKIE KUPIĆ NASAMS CAMM ER BROŃ PRZECIW PANCERNA DRONY A NIE GADAĆ TYLKO