Reklama

Polityka obronna

PIT-Radwar dostarczy IFF krótkiego zasięgu

IKZ-50P
IKZ-50P
Autor. PIT-Radwar

Jak poinformował PIT-Radwar, w czwartek 16 grudnia doszło do podpisania aneksu do umowy na dostawę interrogatorów krótkiego zasięgu IKZ-P.

Pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a spółką wchodzącą w skład grupy PGZ S.A. podpisano aneks do umowy na dostawę Zestawów Interrogatorów Krótkiego Zasięgu IKZ-P. Obecnie umowa obejmuje swoim zakresem dostawę do 124 kompletów IKZ-P, dostarczenie 12 kpl. Zestawów Obsługowo – Naprawczych ZON, 38 kpl. Emulatora Szyfratora i 20 kpl. Aparatury Kontrolno Pomiarowej AKP. Dodatkowo w aneksie zawarto wykonanie integracji IKZ-P z platformą SPZR Poprad, dostosowanie 79 sztuk SPZR Poprad wraz z testami Platform Level oraz przeprowadzenie testów Platform Level na Jednostkach Ogniowych PSR-A Pilica.

Czytaj też

Interrogator IKZ-50P systemu IFF Mark XIIA jest przeznaczony do systemów obrony przeciwrakietowej krótkiego i bardzo krótkiego zasięgu lub do pracy autonomicznej jako ostatni element prowadzenia identyfikacji przed użyciem uzbrojenia. Pracuje on w modzie 5 (po podłączeniu odpowiedniego szyfratora). Wykorzystanie nowoczesnych układów cyfrowych i algorytmów przetwarzania sygnałów oraz (opcjonalnie) monoimpulsowej metody wyznaczania azymutu w wypadku obracającej się anteny i tłumienia listków bocznych ISLS/RSLS umożliwia precyzyjną i niezawodną identyfikację obiektów. Rozbudowana autodiagnostyka i modułowa konstrukcja zapewniają szybką lokalizację usterek i krótki czas napraw, a możliwość aktualizacji oprogramowania pozwala na rozszerzanie funkcjonalności urządzenia w przyszłości. Kompaktowa obudowa, niewielki pobór mocy i możliwość pracy z antenami stałymi lub obrotowymi systemu IFF umożliwiają współpracę z szerokim wachlarzem platform SHORAD i VSHORAD.

Dostarczane w ramach Umowy Zestawy IKZ-P zawierają interrogator IKZ-50P oraz komplet uchwytów i linii kablowych umożliwiających instalację interrogatora IKZ-50P odpowiednio na SPZR Poprad oraz PSRA Pilica.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (3)

 1. Sidematic

  Normalnie nie wierzę w to co czytam!!!! Poprady poszły do służby bez nawet zamówionych systemów IFF????? I nikt jeszcze nie siedzi?

  1. Był czas_3 dekady

   Sidzą, siedzą... na dobrze opłacanych posadkach.

 2. Był czas_3 dekady

  Takie urządzenia powinny być stosowane na wszelkich możliwych platformach wojskowych, by się SWOI nie pozabijali. To jest tak potrzebne jak chleb i woda człowiekowi.

  1. Sidematic

   Friendly fire to nawet 30% strat w wojnie pozycyjnej i ponad 40% w wojnie manewrowej. Dlatego systemy BMS i IFF są tak ważne a u nas BMS nie ma jeszcze ani jednego.

  2. Był czas_3 dekady

   BMSa jeszcze długo nie będzie. Zadziwiające jest zachowanie MONu.

  3. Był czas_3 dekady

   BMSa jeszcze długo nie będzie. Zadziwiające jest zachowanie MONu.

 3. Monkey

  Fajnie, że kolejne zamówienie na sprzęt w polskim przemyśle. Do tego sprzęt potrzebny, bo z nowym Mod 5.

  1. Sidematic

   Fajnie, tylko dlaczego Poprady już w służbie a IFF dopiero zamawiany. To jest SABOTAŻ!

Reklama