Reklama

Polityka obronna

Niemiecka wizyta w dowództwie WOT

Wizyta Dowódcy Terytorialnej Bundeswehry w Dowództwie WOT
Wizyta Dowódcy Terytorialnej Bundeswehry w Dowództwie WOT
Autor. Dowództwo WOT

Niemiecka delegacja, na czele z Dowódcą Terytorialnej Bundeswehry gen. broni André Bodemannem złożyła wizytę w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.Poinformowało w piątek WOT.

Jak podano w komunikacie, podczas czwartkowej wizyty strona polska zapoznała delegację z aktualną koncepcją funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej, zmianami w strukturze organizacyjnej i aktualnym stanem rozwoju formacji. Omówiono także systemem szkolenia, zadania w ramach krajowego zarządzania kryzysowego oraz zakres realizowanej współpracy międzynarodowej.

Reklama

Wizyta jest wynikiem nawiązanej w 2017 roku współpracy bilateralnej z partnerem niemieckim. Poinformowano, że podczas spotkania strona niemiecka podkreślała, że w dobie globalnych zagrożeń priorytetem jest rozwijanie współpracy transgranicznej oraz ułatwienie szybkiego reagowania niemieckich i polskich sił na zdarzenia kryzysowe.

Wizyta Dowódcy Terytorialnej Bundeswehry w Dowództwie WOT
Wizyta Dowódcy Terytorialnej Bundeswehry w Dowództwie WOT
Autor. DWOT

Czytaj też

„Szereg inicjatyw podejmowanych przez 12. Wielkopolską, 14. Zachodniopomorską oraz 16. Dolnośląską Brygadę OT z niemieckimi dowództwami regionalnymi pozwala na wymianę wiedzy i doświadczeń, budowanie zdolności operacyjnych formacji terytorialnych, a w rezultacie rozwijanie dla WOT nowych zdolności, m.in. w zakresie współpracy z administracją cywilną czy reagowania kryzysowego” - przekazało Dowództwo WOT.

Reklama
Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (4)

 1. Thorgal

  To wygląda jak kontrola naszych wojsk i ich zdolności a nie współpraca.. To jest bardzo niepokojące i niebezpieczne jak nasi się odsłaniają Niemcom..

  1. majorkom

   @Thorgal Jak przeczytałem ten tytuł, to od razu wiedziałem, że w komentarzach wyrzygają swoje antyniemieckie fobie wszyscy "prawdziwi" Polacy. Miałem 100% racji.

  2. Krzysztof33

   Nie wiem czy wiesz, ale od 199 r, jesteśmy w NATO, a wspólnie z Niemcami i Duńczykami tworzymy korpus, z dowództwem w Szczecinie,

 2. Adamus13

  A na święto marynarki wojennej do Gdyni przyjechali Czesi. Nie odsłaniajmy się, napewno przyjechali szpiegować. Na spółkę z Niemcami odepchną nas od morza 🤣🤣🤣.

 3. szczebelek

  Kiedyś ruscy teraz niemcy będą nam "doradzać" 🤣🤣🤣

  1. LMed

   Opcja wschodnia goni w piętkę wyraźnie.

 4. Franek Dolas

  Goering oraz niemieccy oficerowie też przyjeżdżali do Polski przed wojną.

Reklama