Reklama

Polityka obronna

NATO będzie mieć nowego dowódcę. To Francuz

Admirał Pierr Vandier nowym Naczelnym Dowódcą NATO ds. Transformacji
Admirał Pierr Vandier nowym Naczelnym Dowódcą NATO ds. Transformacji
Autor. NATO

Naczelny Dowódca NATO ds. Transformacji nadal będzie Francuzem. 20 czerwca Rada Północnoatlantycka zatwierdziła nominację admirała Pierra Vandiera. Do oficjalnej zmiany dojdzie we wrześniu.

20 czerwca Rada Północnoatlantycka zatwierdziła nominację admirała francuskiej marynarki wojennej Pierra Vandiera na Naczelnego Dowódcę NATO ds. Transformacji (org. Supreme Allied Commander Transformation). Admirał Vandier, który obecnie pełni funkcję Zastępcy Naczelnego Dowódcy Republiki Francuskiej na stanowisku Naczelnego Dowódcy zastąpi gen. Phillipe’a Lavigne.

Czytaj też

Gen. Lavigne w kończącym się tygodniu był obecny w Polsce, gdzie spotkał się z pierwszym zastępcą szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. dyw. Karolem Dymanowskim. Rozmowy dotyczyły m.in. planowania obronnego.

Jak czytamy na oficjalnej stronie NATO, do oficjalnej zmiany na opisywanym stanowisku dojdzie we wrześniu w Kwaterze Głównej Sojuszniczego Dowództwa ds. Transformacji w Norfolk w stanie Wirginia.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. sprawiedliwy

    I tak w NATO rzadza Amerykaie. A czy Holeder czy Francoz racej ich rola jest korordynacja i dyscuplinwanie malych kraikow.

Reklama