Reklama

Polityka obronna

IX Bieg Cichociemnych – Sochaczew 2 lipca 2022

Autor. UKS Dragon Fight Club

W sobotę 2 lipca 2022 r. odbędzie się w Sochaczewie IX Bieg Cichociemnych dedykowany Cichociemnym Spadochroniarzom Armii Krajowej. Bieg zostanie rozegrany na trzech dystansach. Zgłoszenia są możliwe jeszcze do piątku 24 czerwca 2022 r.!

Reklama

Bieg Cichociemnych jest biegiem przeprawowo - przeszkodowym, którego trasa wiedzie dorzeczem i korytem rzeki Bzury. Każdy, kto miał w swoim życiu do czynienia, choćby na krótko, z bieganiem wie, że jest to bieg w terenie, najczęściej w lasach krótkimi, wąskimi ścieżkami, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie bieg jest naturalnie utrudniany przez przyrodę, na szlaku będzie można natknąć się również na przeszkody sztuczne. Trasa Biegu Cichociemnych jest nieco bardziej wymagająca, trzeba się trochę ubrudzić, zmoczyć w wodzie, przeskakiwać przeszkody, trochę czołgać lub przeciskać się kanałami. Jeśli chcesz poznać bliżej brzeg i koryto rzeki Bzury, poczuć wiatr we włosach, zmierzyć się ze swoimi słabościami i naturalnymi przeszkodami typu błoto, woda i nie tylko, a dodatkowo zdobyć jeszcze cenne nagrody to jest bieg właśnie dla Ciebie.

Reklama

Czytaj też

Reklama

IX Bieg Cichociemnych rozegrany zostanie na trzech dystansach – 5 km, 10 km oraz 14 km, każdy zatem może wybrać długość trasy dostosowaną do swoich możliwości. W biegu na 10 km oraz na 14 km udział brać mogą wyłącznie pełnoletni biegacze, natomiast do startu na dystansie 5 km zapraszamy już młodzież od 16 r. ż. (urodzeni w 2006 r. i starsi). Uczestnicy najdłuższego dystansu na 14 km mogą wybrać dodatkową klasyfikację – Służby Mundurowe, Straż Pożarna, zawodnicy MMA lub Mieszkańcy Sochaczewa. Tak jak w roku ubiegłym Biegowi Głównemu towarzyszyć będzie Bieg Junior dla młodszych amatorów biegowych wyzwań. Dla biegaczy w wieku 9-12 lat przygotowujemy trasę o długości ok. 1 km, zaś dla starszych w wieku 13-15 lat – o długości ok. 2 km.

Czytaj też

Zgłoszenia są możliwe jeszcze do piątku 24 czerwca 2022 za pośrednictwem maila - [email protected]

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie biegcichociemnych.pl . Serdecznie zapraszamy!

Reklama

Komentarze

    Reklama