Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

VII Bieg Cichociemnych zakończony. Nagrody Defence24 przyznane

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

22 sierpnia w Sochaczewie odbyła się VII edycja Biegu Cichociemnych. Partnerem wydarzenia, mającego na celu upamiętnienie słynnej formacji z czasów drugiej wojny światowej jest Defence24.pl, który ufundował puchary i nagrody dla najlepszych uczestników biegu na 14 kilometrów spośród biorących w nim udział żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych.

Jak co roku bieg ten miał na celu upamiętnienie "Cichociemnych — elity polskiej dywersji". Tegoroczna edycja była jednocześnie również dedykowana współczesnym spadkobiercom tradycji Cichociemnych, a więc operatorom elitarnej Jednostki Wojskowej GROM z okazji 30-lecia jej powstania. Patronem honorowym został Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Defence24.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

W tym roku w kategorii służby mundurowe na podium biegu stanęli:

  •  I miejsce — Michał Ostapowicz z 1 batalionu kawalerii powietrznej
  • II miejsce — Adam Kobyłka z Wojskowej Akademii Technicznej
  • III miejsce — Łukasz Kostrowski z 8 batalionu radiotechnicznego

Cała trójka zwycięzców otrzymała puchary i nagrody ufundowane przez redakcję Defence24.pl.

Obok kwestii patriotycznych i historycznych, kluczowe staje się przy takim wydarzeniu również popularyzowanie biegania i promowania zdrowego stylu życia wśród Polaków. Bieg Cichociemnych to także, wielka promocja współczesnego Wojska Polskiego i służby dla kraju.

Dzięki wdrażaniu koncepcji Biegu Cichociemnych dąży się do utrwalania wartości patriotycznych i kształtowania świadomości narodowej wśród wszystkich uczestników samego wydarzenia — zarówno bezpośrednio biegnących, ale również dopingujących na trasie. Założeniem było umożliwienie zawodnikom, którzy zgłoszą się do Biegu Cichociemnych, uczestnictwa w imprezie biegowej z elementami szkolenia wojsk specjalnych. Tym samym, zyskali oni wyjątkową możliwość rywalizacji w ekstremalnych warunkach. Cała koncepcja ma być wyjściem naprzeciw zapotrzebowaniu m.in. środowisk biegaczy w mundurach.

Reklama

Komentarze

    Reklama