Polityka obronna

Infrastruktura NATO w państwach bałtyckich

Fot. U. S. Army

Jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do prowadzenia ewentualnego konfliktu militarnego infrastruktury wojskowej i cywilnej oraz właściwe działanie systemu wsparcia logistycznego walczących żołnierzy nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Wojna w Ukrainie daje ukazuje to wyjątkowo dobitnie. NATO i poszczególne kraje członkowskie muszą więc wszędzie tam, gdzie niezbędna jest poprawa stanu w tych obszarach poczynić szybkie i zdecydowane kroki zaradcze. Przykłady takich decyzji i prac obserwujemy na uważanym za niezwykle istotny obszarze Państw Bałtyckich.

Po zajęciu przez Federację Rosyjską (FR) Krymu w 2014 roku a następnie wspieraniu walk prowadzonych na wschodzie Ukrainy NATO zmuszone było podjąć zdecydowane, szybkie kroki mające na celu pokazanie Moskwie, że dalsze posunięcia i groźby wobec krajów członków Paktu napotkają na zdecydowane przeciwdziałanie.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.