Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Odsunięto dwóch żołnierzy od inauguracji Joe Bidena

Fot. Georgia National Guard
Fot. Georgia National Guard

Dwóch żołnierzy amerykańskiej Gwardii Narodowej zostało odsuniętych od służby podczas środowej inauguracji prezydentury Joe Bidena ze względu na związki z prawicowymi ekstremistami - poinformowała we wtorek agencja AP, powołując się na dwa anonimowe źródła.

Wyższy urzędnik służb wywiadowczych, a także przedstawiciel amerykańskiej armii potwierdzili, że odkryto związki dwóch służących w siłach lądowych gwardzistów ze "skrajnie prawicowymi milicjami" - pisze Associated Press. Dodano, że nie wykryto spisku, który zagrażałby prezydentowi elektowi.

Wypowiadający się anonimowo informatorzy agencji nie określili, z którą konkretnie grupą mają być związani żołnierze, ani do jakiej jednostki należą.

Nie omawiamy publicznie procesu kontroli bezpieczeństwa żołnierzy wspierających inaugurację, jak również wyników tej procedury - przekazało agencji biuro Gwardii Narodowej.

Według jednego ze źródeł agencji Reutera, która również poinformowała o sprawie, możliwe, że w wyniku kontroli bezpieczeństwa od służby odsuniętych zostanie więcej niż dwóch gwardzistów.

Reklama
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama