Odsunięto dwóch żołnierzy od inauguracji Joe Bidena

20 stycznia 2021, 10:00
georgia national guard
Fot. Georgia National Guard
Reklama

Dwóch żołnierzy amerykańskiej Gwardii Narodowej zostało odsuniętych od służby podczas środowej inauguracji prezydentury Joe Bidena ze względu na związki z prawicowymi ekstremistami - poinformowała we wtorek agencja AP, powołując się na dwa anonimowe źródła.

Wyższy urzędnik służb wywiadowczych, a także przedstawiciel amerykańskiej armii potwierdzili, że odkryto związki dwóch służących w siłach lądowych gwardzistów ze "skrajnie prawicowymi milicjami" - pisze Associated Press. Dodano, że nie wykryto spisku, który zagrażałby prezydentowi elektowi.

Wypowiadający się anonimowo informatorzy agencji nie określili, z którą konkretnie grupą mają być związani żołnierze, ani do jakiej jednostki należą.

Nie omawiamy publicznie procesu kontroli bezpieczeństwa żołnierzy wspierających inaugurację, jak również wyników tej procedury - przekazało agencji biuro Gwardii Narodowej.

Według jednego ze źródeł agencji Reutera, która również poinformowała o sprawie, możliwe, że w wyniku kontroli bezpieczeństwa od służby odsuniętych zostanie więcej niż dwóch gwardzistów.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 16
Reklama
zzzzzz
środa, 20 stycznia 2021, 13:43

Bidet nie wierzy własnemu wojsku -to gorzej niż u Łukaszenki

Name
środa, 20 stycznia 2021, 12:57

Biorąc pod uwagę zamieszki blm to nie prawicowi ekstremiści i biała supremacja stanową problem w Stanach.

Darek
środa, 20 stycznia 2021, 11:20

Tzn. pozostali żołnierze są związani z lewicowymi ekstremistami i to już jest dobrze :)

Ninja
środa, 20 stycznia 2021, 12:12

Nie, pozostali stanowią zdrową większość społeczeństwa, która nie identyfikuje się z ekstremizmami.

Olo
środa, 20 stycznia 2021, 11:53

W czasie II Wojny Światowej skrajna prawica wymordowała 6 milionów Żydów. Ci, którzy nadal mają takie poglądy powinni być dożywotnio zamknięci w więzieniach i zmuszeni do przeproszenia jeszcze żyjących ofiar Holokaustu za swoją bezmyślność.

Marek
czwartek, 21 stycznia 2021, 08:26

Ciekawa rzeczy piszesz. Żadna partia socjalistyczna, a taką właśnie partią było NSDAP to nie jest prawica.

kibic
środa, 20 stycznia 2021, 12:55

Olo, jesteś słabo zorientowany, albo celowo wprowadzasz ludzi w błąd. Partią rządzącą w hitlerowskich Niemczech była NSDAP czyli Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, co po polsku tłumaczy się na Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników. To nie mialo nic wspólnego z prawicą. Prawica zawsze stawia na indywidualizm, a za Hitlera stworzono społeczeństwo jako jeden zwarty organizm, bez miejsca na własne jednostkowe poglądy. Można o tym całe książki pisać, ale nie miejsce tu na to. Prawicą zaczęto nazywać ruch hitlerowski po wojnie, bo nie można było wiązać ideologii złych Niemców z ideologią "dobrego" Związku Radzieckiego, który wojnę wygrał. To skrajna lewica wymordowała kilkadziesiąt milionów ludzi. Najwięcej w Chinach. ZSRR zajęło dopiero drugie miejsce. Na trzecim są Niemcy. Japonia to inny temat, bo tam europejski podział na prawicę i lewicę nie pasuje. Jedyne co jest prawdą w twoim komentarzu to to, że Niemcy wymordowali miliony Żydów. I jeszcze jedno, jeżeli chcesz ludzi zamykać dożywotnio w więzieniach za poglądy, to jesteś na dobrej drodze do powtórzenia drogi hitlerowców czy kumunistów z ZSRR. I na koniec jeszcze jedno: Hitlerowcy mordowali nie tylko Żydów. Piszę te oczywiste rzeczy, bo wielu młodych ludzi nie ma pojęcia o podstawowych faktach.

Meska
środa, 20 stycznia 2021, 12:37

Hitler był socjalista i liberałem. Tak samo jak komuniści. To tylko współczesna hipokrytyczna lewica rewiduje historię.

Pora się douczyć
środa, 20 stycznia 2021, 12:33

Olo. Mijasz się z prawdą. NSDAP (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei) to byli narodowi socjaliści, to oni byli główną siłą Adolfa. Działali i byli bardzo bliscy w swoich poglądach sowietom. Jednym słowem żadna prawica. Zresztą co jest obecnie prawicą, a co lewicą?

Darek
środa, 20 stycznia 2021, 12:20

To może licytacja, skrajna lewica wymordowała ok 20 mln ludzi w okresie między wojennym i w czasie II Wojny Św2iatowej, nie wspominając o ludobójstwie w Chinach, Kambodży czy Wietnamie oraz wielu innych miejscach Kuby czy ameryki południowej po II Wojnie Światowej. natomiast wg twojego wpisu istotnym wspomnienia są jedynie żydzi? Zamordowani przez narodowych socjalistów a nie prawicowców?! Doucz się.

Boo
środa, 20 stycznia 2021, 12:12

Prawica?? A nie faszyzm czyli lewica?? Komuś chyba coś się pokręciło.

Olo
środa, 20 stycznia 2021, 12:59

Nazywanie nazizmu lewicą to iście korwinowskie robienie kurtyzany z logiki. Zresztą nic nowego dla "konserwatywnych liberałów", którzy wieżą w to, że ryba nie jest mięsem a ksiądz-pedofil jest niewinny bo "zagubione dziecko lgnęło i szukało miłości".

facetoface
środa, 20 stycznia 2021, 13:42

To znaczy nadal nic nie rozumiesz,ksiądz pedofil mówisz o 1% celowo zapominając o pozostałych 99

Rataj
środa, 20 stycznia 2021, 12:07

NarodowiSOCALISCI to skrajna prawica? Hm...

Profesor
środa, 20 stycznia 2021, 12:04

W latach 30-50 skrajna lewica wymordowała 30 milionów ludzi - ofiar komunizmu. Ci, którzy nadal mają takie lub zbliżone poglądy powinni być dożywotnio zamknięci w więzieniach i zmuszeni do przeproszenia jeszcze żyjących ofiar komunistycznych czystek za swoją bezmyślność. I co ty na to?

qqq
środa, 20 stycznia 2021, 11:33

Właśnie to miałem napisać. Dobre!

Tweets Defence24