Reklama

Polityka obronna

Nominacje generalskie dla oficerów Policji i BOR

Fot. mswia.gov.pl
Fot. mswia.gov.pl

Minister Mariusz Błaszczak pogratulował ośmiorgu oficerom Policji i BOR, którzy otrzymali nominacje na pierwszy stopień generalski z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.

Uroczystość wręczenia aktów mianowania przez prezydenta miała miejsce w Belwederze. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wręczył oficerom szable generalskie, natomiast prezydent Duda przypomniał niedawne osiągnięcia mianowanych – zabezpieczenie Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. Podziękował im również za poświęcenie, z jakim pełnią swoją służbę.

W uroczystości w Belwederze wspólnie z ministrem Błaszczakiem wzięli udział wiceministrowie Jarosław Zieliński, Sebastian Chwałek i Tomasz Zdzikot. Obecni Byli również Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Straży Pożarnej nadbryg. Leszek Suski oraz zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. Jacek Bajger.

Nominacje na stopień generalski nadinspektora Policji otrzymali insp. Andrzej Szymczyk (I Zastępca Komendanta Głównego Policji); insp. Jan Lach (Zastępca Komendanta Głównego Policji); insp. Helena Michalak (Zastępca Komendanta Głównego Policji); insp. Daniel Kołnierowicz (Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku); insp. Tomasz Miłkowski (Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie); insp. Krzysztof Pobuta (Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie) i insp. Tomasz Trawiński (Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu). Nominację na stopień generała brygady w Biurze Ochrony Rządu otrzymał też płk Andrzej Pawlikowski – Szef Biura Ochrony Rządu.

 

 

Reklama

Komentarze (2)

  1. Gość

    Ha,ha! Obecna władza rok temu piszczała, że za dużo mamy generałów a za mało operacyjnych funkcjonariuszy czy żołnierzy - no to teraz pokazali po raz kolejny prawdziwe, powyborcze oblicze....Do OT też trzeba będzie kilku gienerałów powołać- obstawiam, że będzie jeden na 1,5 tys. pseudo wojaków czyli spokojnie setka- co wy na to?

  2. Bogusłąw

    Ilu z nich wkrótce zostanie rozliczonych, to nie pierwsze nominacje w tzw. wymiarze sprawiedliwości, TK, WP. czy Boru i policji które okażą się delikatnie mówiąc nie trafne. Nie mówiąc o ministrach czy wiceministrach. Pozwolę sobie przypomnieć Andrzej Wacław Kryże (ur. 29 marca 1948 w Warszawie) – polski prawnik, sędzia, sekretarz stanu i podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego (w latach 2005-2007). Syn Romana Kryże, zbrodniarza. Sam też sądził opozycję.

Reklama