Reklama

Geopolityka

Nieznane drony szpiegują fińskie instalacje wojskowe

Fot. M.Dura
Fot. M.Dura

Przedstawiciel fińskich sił zbrojnych poinformował, że w czasie manewrów w Finlandii zaobserwowano niezidentyfikowane, bezzałogowe statki powietrzne obserwujące ich obiekty wojskowe.

Informując o nieznanych dronach Finowie nie ujawnili, jaki to był typ bezzałogowca i skąd miał pochodzić. Sprawa zaczyna jednak być o tyle niebezpieczna, że przypadków naruszania przez drony przestrzeni powietrznej krajów graniczących z Rosją zaczyna być coraz więcej.

Zachodnie media wskazują, że w listopadzie 2016 r. obecność nieznanego bezzałogowca przeszkadzała szwedzkiej marynarce wojennej w prowadzeniu manewrów wojskowych „Swenex-16”. Przypomina się również, że w maju br. polski minister obrony również informował o wielokrotnym naruszaniu polskiej przestrzeni powietrznej w 2015 roku przez rosyjskie bezzałogowce.

W Finlandii przypadek wykrycia nieznanych dronów nałożył się z alarmującymi sygnałami o wykupowaniu tam majątków i ziemi przez Rosjan w celach wojskowych.

Czytaj też: Rosjanie kupują tereny dla "zielonych ludzików" w Finlandii?

Reklama

Komentarze (9)

 1. tak to się robi

  Zapewne jak to już było w przeszłości, tajne służby specjalne USA i Wielkiej Brytanii tworzą atmosferę zagrożenia, po to aby kraje neutralne typu Szwecja i Finlandia przymusić atmosferą strachu do przybliżenia do Nato.

  1. Macka Zła

   Już raz w owej przeszłości, to im się udało. Soldateska 2.5 milionowej Finlandii napadła na wiecznie miłujący pokój 190 milionowy Kraj Rad, gdzie tylko przypadkiem powstał robotniczy rząd Finlandii złożony z funkcjonariuszy NKWD. Ta lekcja niestety nie nauczyła Finów, że ZSRR/Rosja to wyłącznie wielki przyjaciel narodu fińskiego - tak wielki, że chciałby przytulić ów naród na wieki wieków.

 2. nono

  Kiedyś, jako świeżo upieczony selekcjoner (mysliwy) celowałem do kozła a stojący: za mną starszy kolega mówi ,strzelaj na co czekasz. Ja na to ,ze jeszcze go nie obejrzałem i nie wiem czy się nadaje. On odpowiedział.- Jak będzie leżał ,to sobie obejrzysz, z tymi dronami należało by postąpić jak kolega radził

 3. olo

  Kiedy te kraje nie przestaną robić z siebie idiotów i zaczną zestrzeliwać te jak widać na zdjęciu modelarskie zabawki. Turcja zestrzeliła rosyjskiego Su i Putin nic nie mógł zrobić tym bardziej nie będzie tupał po takiej zabawce za 100 zł.

  1. Black Jack

   Zabawka zabawką, ale zginął pilot zamordowany przez bandytów finansowanych przez Turcję. A swoją droga Putin to rasowy gracz, nie kieruje się chwilowym gniewem tylko analizuje sytuację. Doprowadził po jakimś czasie po mistrzowsku do zmuszenia Turcji do uległości i zmiany kursu.

 4. ivi

  Nie ma wątpliwości, to Papua Nowa Gwinea szpieguje Finów. No bo kto jak nie oni?

 5. Drzewica

  Trzeba na te drony szpiegujące wypuszczać naszego drona wyposażonego w coś na wzór siatki na motyle i łapać je, sprawdzać skąd przybyły i co rejestrują. Nie można lekceważyć postępującej inwazji robotów!

 6. greg

  NIE zestrzelili bo nie miał włączonego transpondera,wiec nie uznali czy swój czy obcy!!najpierw powinni zapytać PUTINA czy to jego drony? A wiadomo co by odpowiedział!!że takie coś to może każdy kupić w markecie!!no i kicha!!

 7. były_trep

  Czemu nie zestrzelili? Nieznany obiekt zagrażający jednostkom, nie odpowiadający na wezwania należy unieszkodliwić, a potem opowiadać mediom...

  1. lot

   To fakt bardzo dziwne zachowanie.

  2. herod

   Jesli wojsko, to mialo czym. Chyba, ze to byla parodia wojska (jak u nas) i sie tylko bezsilnie patrzyli.

 8. Mireq

  A dlaczego nie zestrzelono tego drona???

 9. lig

  Pamiętam jak Amerykanie też " widzieli wietnamskie okręty które ich atakowały" a wszystko to okazało się po wojnie wietnamskiej, amerykańską propagandą a by doprowadzić do wojny...

Reklama