• Wiadomości

Nexter: Lekkie działko P20 dla polskich wojsk specjalnych [Defence24.pl TV]

”Broń tą można łatwo montować na HMMWV, jak i innych platformach 4x4 oraz na innych pojazdach. Instalacja na tego typu pojeździe jest dość prosta, a broń łatwo zamontować można na dowolnym pojeździe” - powiedział o armatach samoczynnych P20 Romain Le Berre, Export Sales Manager - Weapons Systems & Turretrs, Nexter Systems. 

  • Fot. Defence24.pl
    Fot. Defence24.pl
  • Działko Nexter P20, fot. A.Hładij/Defence24.pl
    Działko Nexter P20, fot. A.Hładij/Defence24.pl

Armaty samoczynne P20, opracowane w latach 90. na potrzeby wojsk specjalnych korzystają z amunicji 20x120 mm. Może ona zostać wykorzystywana do precyzyjnego zwalczania celów w odległości do 2 tys. m. P20 wykonuje 750 strzałów na minutę przy użyciu równych typów amunicji m.in przeciwpancernej.

Siły specjalne są bardzo zainteresowane zastąpieniem kalibru 14,5 mm. (...) z tą bronią możemy dojść do 2000 m, a sama siła ognia jest wyższa, ponieważ pocisk przenosi więcej materiału wybuchowego, możemy więc w obrębie celu wytworzyć większą liczbę odłamków.

Romain Le Berre, Export Sales Manager - Weapons Systems & Turretrs, Nexter Systems

P20
Działko Nexter P20, fot. A.Hładij/Defence24.pl

Jeżeli w naszej ofercie jest P20, system 20 mm sprawdzony już w innych krajach NATO to pomyśleliśmy, że będzie to dobra oferta dla polskich SOF-ów. Działko P20 jest najlżejszym działkiem 20 mm jakie można zamontować na pojeździe. jego waga jest niewiele większa niż 12,7 mm, a ma zdecydowanie większą siłę rażenia [...] Po prostu takiego działka, o takiej sile rażenia na lekkich pojazdach nie ma.

Jan Jerzy Grabowski, Regional Director Europe & Central Asia, Nexter Systems

 

 

Zobacz również

Reklama