Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MSPO 2017: Zintegrowane systemy i drony Grupy WB [Defence24.pl TV]

Fot. Defence24
Fot. Defence24

Grupa WB podczas targów MSPO 2017 przedstawiła zintegrowane systemy będące efektem połączenia produktów poszczególnych spółek wchodzących w jej skład. „Jest to pokazanie postępującej integracji naszej grupy” - powiedział Defence24.pl TV Adam Bartosiewicz, wiceprezes zarządu WB Electronics.

Adam Bartosiewicz zwrócił szczególną uwagę na systemy łączności będące "specjalnością" Grupy WB, które stanowią platformę dla zintegrowanych systemów dowodzenia. Jednym z podobnych rozwiązań jest rozwinięty system Topaz, używany na szeroką skalę w polskich Wojskach Lądowych. Spółka zaprezentowała również między innymi zintegrowane systemy rozpoznania (ich sensorami są platformy latające Grupy WB), oraz kontroli dostępu.

Odwiedzający targi mogli zobaczyć również system Stokrotka, będący efektem współpracy przemysłu polskiego i ukraińskiego i wykorzystujący niekierowane rakiety, mogące służyć do zwalczania dronów. Firma współpracuje także z Hutą Stalowa Wola, której WB Electronics jest podwykonawcą w programach artyleryjskich Regina czy Rak, znajdujących się w produkcji seryjnej.

Spółka uczestniczy także w realizowanym wspólnie z HSW projekcie bezzałogowej wieży do KTO ROSOMAK, nad którą trwają obecnie prace. Jest ona przewidziana także do użycia na BWP Borsuk.

Najnowsze tematy, nad którymi pracujemy i w których udaje nam się odnosić pierwsze sukcesy na rynku międzynarodowym to oczywiście są bojowe systemy bezzałogowe, czyli amunicja krążąca, znana na polskim rynku podchodzimy WARMATE. (...) Podchodzimy do tego produktu jako pewnej części składowej dużo większych systemów, które będziemy chcieli zintegrować z użyciem innych produktów, czyli choćby systemów FlyEye.

Adam Bartosiewicz, Wiceprezes Zarządu WB Electronics

Reklama

Komentarze (2)

 1. żołnierz

  Proponuję główny wysiłek skupić na twórczej i efektywnej pracy i uzyskiwaniu z niej rzeczywistych efektów produktowo-kompetencyjnych a mniej na marketingu, może wówczas mają szansę być zniwelowane duże opóźnienia w opracowaniu ww. wieży do Rośka, elementów Tytana itd.

  1. hola hola

   Całkowicie podzielam ten pogląd - mniej pijaru a więcej pracy jej faktycznych i rzeczywiście wartościowych rezultatów oraz dotrzymywania terminów realizacji umów

 2. Orka

  Pan prezes Bartosiewicz - w porównaniu z pełnymi dynamicznego optymizmu przedstawicielami PGZ - robi wrażenie przygaszonego. A przecież WB to kompetentnie zarządzana czołowa polska firma technologiczna z niekwestionowanymi sukcesami. Można się zastanawiać, czy zmieniające się ostatnio środowisko biznesowe prywatnych producentów uzbrojenia nie rzuca cienia na możliwości dalszego rozwoju tych firm. Gdyby tak było, warto sobie uświadomić, że rozwinięcie działalności konstrukcyjnej i produkcyjnej w dodatkowych dziedzinach wysokich technologii - aparatura naukowa, technika kosmiczna, medycyna, itp - potrafią stawiać wyzwania nie mniejsze, niż sprzęt do walki o pokój.

  1. Marek

   Raczej mają się dobrze, D24 pisało że ostatnio przetestowali WARMATE na Ukrainie oraz sprzedali go do innego kraju NATO... a Polsce niewiele się nie zmieniło , nie ma zakupionych ani nowych helikopterów ani (an)dronów...

Reklama