Reklama

Siły zbrojne

LITPOLUKRBRIG i SEEBRIG zacieśniają współpracę

 • Wojska USA podczas ćwiczeń w Polsce, Fot. Staff Sgt. Ron Lee, 382nd Public Affairs Detachment, 1ABCT, 1CD, US Army
  Wojska USA podczas ćwiczeń w Polsce, Fot. Staff Sgt. Ron Lee, 382nd Public Affairs Detachment, 1ABCT, 1CD, US Army

We wtorek gen. bryg. Faruk Metin - Dowódca Brygady Południowo-Wschodnioeuropejskiej, wraz z swoją delegacją złożoną z trzech oficerów odwiedził Dowództwo Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady. W trakcie zorganizowanego spotkania omówili istotne kwestie dwustronnej współpracy.

Płk Zenon Brzuszko - Dowódca LITPOLUKRBRIG, płk Volodymyr Yudanov - Zastępca Dowódcy oraz ppłk Eligijus Senulis - Szef Sztabu powitali delegację SEEBRIG. Goście uczestniczyli w otwartej dyskusji z personelem LITPOLUKRBRIG na temat bieżącej działalności, w strukturze Dowództw LITPOLUKRBRIG i SEEBRIG. Po zapoznaniu się z infrastrukturą LITPOLUKRBRIG oraz miejscami pracy, podzielili się rozwiązaniami w kwestii pokonywania wspólnych wyzwań przy stosowaniu procedur operacyjnych oraz dowodzeniu jednostkami afiliowanymi w trakcie ćwiczeń.

Jak poinformował Oleksandr Gain z dowództwa LITPOLUKRBRIG, dowódca Brygady Południowo-Wschodnioeuropejskiej wraz z delegacją mieli możliwość odwiedzić rozwinięte Stanowisko Dowodzenia w trakcie przebiegającego treningu sztabowego prowadzonego przez sztab Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady przy wsparciu żołnierzy Gwardii Narodowej stanu Illinois.

SEEBRIG i LITPOLUKRBRIG są bratnimi jednostkami, które oczekują na kontynuowanie obustronnej przyjaźni, zacieśnianie więzów oraz dalszą współpracę. Jest to nasz piąty kontakt o charakterze roboczym i należy podkreślić, że jesteśmy dwoma dobrymi przykładami wielonarodowej jedności wysiłków na rzecz pokoju. Stąd, w ramach naszej współpracy Brygada Południowo-Wschodnioeuropejska oraz Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada będą planować obustronne przedsięwzięcia szkoleniowe, będące dodatkowym wkładem do cyklicznych ćwiczeń pk. SEVEN STARS oraz MAPLE ARCH. Będziemy wspólnie pracować, szkolić się oraz demonstrować nasze zgranie w osiąganiu wspólnych celów.

Płk Zenon Brzuszko, Dowódca LITPOLUKRBRIG

Na zakończenie wizyty gen. bryg. General Faruk Metin złożył wpis do Księgi pamiątkowej LITPOLUKRBRIG oraz uczestniczył w prezentacji infrastruktury oraz wybranego sprzętu Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady.

Reklama

Komentarze (2)

 1. 1987

  Kamuflaż Litewski jest idealny, (zgniła zieleń). na klimat europejski normalne kwadratowe kieszenie a nie skośne, nie każdemu się podobają..tak jak w naszym wz 2010 mam nadzieje ze w nowym tytanie będą takie..

  1. bender

   Skosne kieszenie nie musza Ci sie podobac. Latwiej z nich korzystac jak lezysz w krzakach.

 2. ccc

  Zlikwidujcie jak najszybciej ten chory i nikomu nieprzydatny twór ! Marnotrawione pieniądze z naszego budżetu i zerowa wartość operacyjna tego czegoś.

  1. bender

   Dokladnie tak powiedzialby przedstawiciel Kremla kolego. No moze nic by nie mowil o budzecie, ale o tym, ze neipotrzebne i zeby natychmiast zlikwidowac to na bank.

Reklama