Reklama

Siły zbrojne

List intencyjny Cegielskiego i Otokar. "Współpraca w zakresie pojazdów bojowych"

  • Fot. BAE Systems
    Fot. BAE Systems

Zarządy spółek H.Cegielski-Poznań oraz Otokar podpisały list intencyjny w sprawie współpracy obu firm w zakresie produkcji pojazdów bojowych.

Zgodnie z treścią porozumienia zamierzają podjąć długoterminową współpracę przemysłową i biznesową w dziedzinie produkcji pojazdów wojskowych. Spółka H.Cegielski-Poznań podkreśla w komunikacie, że na podstawie sygnowanego listu intencyjnego zamierza rozwijać w Polsce produkcję i sprzedaż kołowych pojazdów opancerzonych w technologii COBRA II 4x4.

Produkowane w Cegielskim pojazdy zgodnie z założeniami naszej współpracy będą miały różne konfiguracje, odpowiadające potrzebom wojska i służb bezpieczeństwa. Bazując na doświadczeniu Cegielskiego, unikalnym parku maszynowym i możliwościach produkcyjnych firmy chcemy ponownie rozwijać produkcję specjalną w Cegielskim. Naszym zadaniem będzie więc przygotowanie oraz zapewnienie zaplecza produkcyjnego dla tego projektu.

Wojciech Więcławek, Prezes Zarządu H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A.

Podpisanie tego dokumentu ma służyć stworzeniu warunków do przygotowania oferty pojazdów opancerzonych 4x4 dla Ministerstwa Obrony Narodowej. Prezes HCP Wojciech Więcławek zwraca uwagę, że przewiduje się wdrożenie do produkcji różnych wersji pojazdów, przeznaczonych zarówno dla armii jak i dla służb mundurowych. 

Czytaj więcej: IDET 2017: Polsko-czeskie pojazdy powstaną w Poznaniu? H.Cegielski wraca do zbrojeniówki 

Wcześniej, 31 maja doszło do podpisania porozumienia poznańskiej spółki z czeskim Holding Czechoslovak Group dotyczącego współpracy w kwestii rozwoju technologicznego oraz produkcji bojowych pojazdów 4x4, wykonywanych z przeznaczeniem dla różnych formacji wojska. Po stronie czeskiej głównym partnerem będzie Tatra Defence Vehicle, która w ramach Holdingu CSG specjalizuje się w projektowaniu i produkcji opancerzonych pojazdów specjalnych. Przy okazji podpisania tamtego porozumienia prezes Więcławek stwierdził: "Jest mi niezmiernie miło, że Cegielski wraca do znanych mu branż, ale z nowymi produktami, które pozwolą firmie zająć znaczące miejsce wśród producentów technologii zbrojeniowych, nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju."

Reklama

Komentarze

    Reklama