Reklama

Wojna na Ukrainie

Amerykanie w badaniu popierają wysłanie uzbrojenia na Ukrainie

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

Prawie trzy czwarte Amerykanów popiera wysyłanie przez Stany Zjednoczone uzbrojenia na Ukrainę, aby pomóc w odparciu rosyjskiej agresji - wynika z badania zakończonego we wtorek, które zostało przeprowadzone przez Reuters-Ipsos na grupie 1005 osób.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

73 proc. badanych popiera wysłanie broni, co oznacza wzrost akceptacji dla tego typu pomocy w stosunku do marca, gdy opowiadało się za tym 68 proc. pytanych osób.

W tym samym sondażu badano także poparcie dla polityki prowadzonej przez prezydenta USA Joe Bidena w kontekście wojny na Ukrainie - aprobuje ją 46 proc. Amerykanów. Jednocześnie istnieje duży podział opinii między zwolennikami dwóch amerykańskich partii. 24 proc. wyborców republikanów nie jest zadowolona z podejmowanych przez prezydenta działań, podczas gdy popiera je aż 70 proc. wyborców demokratów.

Reklama

Czytaj też

Wedle sondażu Reuters-Ipsos 32 proc. ankietowanych popiera działania prezydenta dotyczące cen paliwa i gazu, a 37 proc. politykę gospodarczą prowadzoną przez Bidena. W innym sondażu, którego wyniki cytuje amerykańska gazeta "The Hill", 42 proc. Amerykanów popiera Bidena jako prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Czytaj też

Większość ankietowanych, zarówno wśród zwolenników republikanów, jak i demokratów, stwierdziła, że wolałaby głosować na polityków, którzy opowiadają się za udzieleniem Ukrainie pomocy wojskowej oraz nakładaniem sankcji gospodarczych na Rosję - wynika z badania Reuters-Ipsos.

Sondaż pokazał, że w obliczu wojny Rosji z Ukrainą partie mogą jednoczyć się na rzecz wspólnych interesów, nawet jeśli tylko chwilowo - komentuje "The Hill".

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. MazowieckiSeparatysta

    "istnieje duży podział opinii między zwolennikami dwóch amerykańskich partii. 24 proc. wyborców republikanów nie jest zadowolona z podejmowanych przez prezydenta działań, podczas gdy popiera je aż 70 proc. wyborców demokratów." Czyli popiera go 76 proc. republikanów i 70 proc. demokratów. 6pkt proc. różnicy, no naprawdę duże zróżnicowanie!

Reklama