Reklama

Siły zbrojne

Kanadyjskie Hornety lecą do Rumunii

fot. www.rcaf-arc.forces.gc.ca
fot. www.rcaf-arc.forces.gc.ca

Kanadyjczycy zamierzają rozmieścić czasowo w Rumunii cztery samoloty CF-188 oraz 100 żołnierzy z sił powietrznych, w celu przeprowadzenia ćwiczeń.

Samoloty i personel kanadyjskich sił powietrznych zostaną przebazowane na lotnisko wojskowe w Konstancy z bazy sił powietrznych w Bagotville w Quebecu. Kanadyjczycy mają uczestniczyć w bilateralnych manewrach wojskowych Resilient Resolve, które będą zorganizowane w marcu br.

Nie jest to pierwszy pobyt kanadyjskich samolotów w Rumunii. Dywizjon 425 (Tactical Fighter Squadron), stacjonujący na co dzień w Bagotville przebywał bowiem w rumuńskiej bazie Câmpia Turzii jesienią 2014 r. w ramach wsparcia NATO dla „wschodniej flanki”. Obecnie celem ćwiczeń jest przede wszystkim trening wykorzystania procedur natowskich.

Kanadyjczycy uczestniczą też w szkoleniach sił lądowych w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym przede wszystkim w Polsce. Z drugiej strony, nowy rząd zdecydował o wycofaniu myśliwców CF-18 z bombardowań Daesh w Iraku i Syrii.

Reklama

Komentarze (1)

  1. łowca mustangów

    te liczby porażają,4 samoloty,100 żołnierzy...putin robi ćwiczenia na 40000 żołnierzy i dziesiątki samolotów,strasznie się przestraszy tych rumuńskich ćwiczeń

Reklama