Izrael zestrzelił drona należącego do ruchu Hezbollah

28 kwietnia 2021, 07:45
Hezbollah UAV
Zdjęcie ilustracyjne, fot. IDF
Reklama

Siły zbrojne Izraela poinformowały we wtorek o zestrzeleniu drona należącego do radykalnego proirańskiego ruchu Hezbollah. Dron naruszył przestrzeń powietrzną północnego Izraela, przekraczając granicę od strony Libanu.

W oświadczeniu wojsko podało, że wcześniej tego dnia żołnierze zlokalizowali innego drona Hezbollahu, który został zestrzelony na granicy z Libanem kilka tygodni temu.

"Będziemy nadal działać, aby zapobiec wszelkim próbom naruszenia suwerenności Izraela" - napisano w komunikacie sił zbrojnych.

Izrael potwierdził wiele incydentów w ostatnich latach, w których jego własne drony ginęły podczas misji wzdłuż granicy z Libanem, a popierany przez Iran Hezbollah twierdził, że je zestrzelił.

Zestrzeliwanie dronów, a także inne incydenty na granicy Libanu i Izraela nie są rzadkie. Siły Hezbollahu dominują na południu Libanu w pobliżu granicy z Izraelem. Zapowiedziały, że będą zestrzeliwać wszystkie izraelskie drony, które wtargną w libańską przestrzeń powietrzną.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
ret
czwartek, 29 kwietnia 2021, 13:50

To jakieś osiągnięcie Dziurawej Kopuły. Poprzednio mu Vega 300 km przeleciała i prawie upadła w reaktorze atomowym. Dobrze, że to plot pocisk był.

piątek, 30 kwietnia 2021, 13:53

Uzgodnijcie może wersję - Yaro pisał że to nie żadna vega tylko rakieta balistyczna. Za jakiś czas będziecie pisać, że jednak trafili w ten reaktor.

ret
sobota, 1 maja 2021, 18:24

Nie znam Yaro.

Tweets Defence24