Izrael uderza w Hamas w Gazie po wystrzeleniu palestyńskiej rakiety

24 listopada 2020, 10:10
EnQe7B4XUAIAzpK
Fot.: IAF
Reklama
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


Izraelskie siły powietrzne ogłosiły, że uderzyły w kilka obiektów islamistycznego ruchu Hamas w Strefie Gazy w odwecie za rakietę wystrzeloną w sobotę wieczorem ze Strefy Gazy do południowego Izraela.

Armia izraelska zapewnia na swoim koncie na Twitterze, że naloty były skierowane na „dwa zakłady produkujące amunicję rakietową, infrastrukturę podziemną i bazę wojskową”.

Wcześniej wojsko informowało, że ogień rakietowy miał miejsce ze Strefy Gazy wkrótce po tym, jak w izraelskim mieście Aszkelon, niedaleko granicy z terytorium palestyńskim, zabrzmiały ostrzegawcze syreny.

Służby ratunkowe Izraela oświadczyły, że atak nie spowodował żadnych ofiar. Izraelskie media dodają, że rakieta spadła na otwartą przestrzeń.

Reklama. (grafika: Katarzyna Głowacka)
Reklama. (grafika: Katarzyna Głowacka)

15 listopada armia izraelska uderzyła na pozycje islamistycznego ruchu Hamas w Strefie Gazy w odwecie za ostrzał rakietowy w Izraelu. O tym incydencie strona izraelska poinformowała w sobotę.

Hamas i państwo żydowskie toczyły trzy wojny od 2007 roku, a wymiany ognia po ich zakończeniu odbywały się sporadycznie. Strefa Gazy, zamieszkała przez około dwa miliony Palestyńczyków, znajduje się pod izraelską blokadą od ponad dziesięciu lat.

Będący u władzy w enklawie palestyńskiej od 2007 r., Hamas zintensyfikował w sierpniu ataki, w tym rakietowe na Izrael, który w odpowiedzi przeprowadza naloty na pozycje grupy. 

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Polin
środa, 25 listopada 2020, 10:02

Izrael, kraj który jest największą organizacją terrorystyczną.

Tweets Defence24