Reklama

Geopolityka

Zapewnienie Ukrainie F-16 jest priorytetem dla USA

Artystyczna wizja F-16 w kamuflażu typowym dla Sił Powietrznych Ukrainy. .
Autor. Digital Combat Simulator/SWPixivyle

Stany Zjednoczone uważają za priorytetowe zadanie dostarczenie Ukrainie samolotów F-16 w najbliższych miesiącach we współpracy z sojusznikami i partnerami, powiedział w poniedziałek rzecznik Departamentu Stanu Matthew Miller.

Reklama

Wojna na Ukrainie

Reklama

„Prezydent Biden wyraźnie podkreślił, że zaczniemy szkolić ukraińskie wojsko do pilotowania F-16. I będziemy współpracować z naszymi sojusznikami i partnerami, aby zapewnić Ukrainie samoloty F-16" – podkreślił Miller.

Czytaj też

Miller zaznaczył, że nie wie jeszcze, kiedy i jak to się stanie, ani z jakich krajów będą dostarczone samoloty. "Ale to jest dla nas priorytetem i zaczniemy go wdrażać w najbliższych miesiącach" - podkreślił przedstawiciel Departamentu Stanu.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Chyżwar

  Byle nie naszym kosztem.

 2. PPPM

  Piloci ukraińscy szkolą się w Polsce. Zastanawiam się na czyich samolotach? Przecież nasze, w sposób istotny różnią się od samolotów mających być przedmiotem darowizny.... chyba, że znowu wyrywamy się przed szereg. Oby nie. Ukraina chcieć może. Dostanie tyle, na ile zachód może sobie pozwolić.

  1. wojghan

   Oczywiście, że damy wszystko co mamy. Przecież jest - do niedawna tajna - umowa że zapewnimy Ukrainie wszystko o co się zwróci.

  2. Davien3

   @PPPM szkola sie zapewne na Masterach mogacych symulowac dowolna wersje F-16 jak i inne samoloty w pełnym zakresie szkolenia

  3. Davien3

   2wojghan a Putin wie o tym ze rosja zawarła tajna umowe z Ukraina??

 3. szczebelek

  Ukraina nie chce 40-50 tylko 150 gdyby dostali warunek, że muszą zapłacić to wzięliby, aż 12 🤭

  1. wojghan

   12 pod warunkiem, że Biden zapłaci. Przecież cała Ukraina jest na kroplówce USA.

  2. kopacz033

   Spokojnie Ukrainą od strony donbasu aż po morze czarne od strony Ukrainy aż po Rosję w kierunku Turcji bardzo dużo zloz gazu ziemnego na po ad 3 triliony m3 gazu starczy na 50lat dla całej UE, Amerykanie wymagało interesy. Dadzą sprzet za 800mld dolarów A w rok im się to zwróci. Rosja rocznie na samym gazie zarabiają na polskie 3bln zł. No chyba im się opłaci za darmo nic nie ma A zloz tytanu pod technologię straty też dużo więc nie dziw się czemu jest pompowanie broni w Ukrainie każdy będzie chciał coś ugrać. Nikt za darmo nic nie da plus zamrożone aktywa Rosji na 600mld dolarów w banku światowym jak I inne majątki Rosji .

  3. Davien3

   @wojghan zapłaca Rosjanie z tego co im skonfiskowano nie bój zaby:))

Reklama