Reklama

Geopolityka

Żandarmeria Watykańska w Polsce ws. ŚDM

Wizyta delegacji Korpusu Żandarmerii Watykańskiej w BOR / Fot. BOR
Wizyta delegacji Korpusu Żandarmerii Watykańskiej w BOR / Fot. BOR

Do Polski przybyła delegacja Korpusu Żandarmerii Watykańskiej, w celu przeprowadzenia rozmów na temat bezpieczeństwa papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży. Delegacja spotkała się z kierownictwem Biura Ochrony Rządu oraz Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W dniach 3-4 kwietnia w Warszawie gościła trzyosobowa delegacja Żandarmerii Watykańskiej w składzie: dr Domenico Giani (Dowódca Korpusu Żandarmerii Watykańskiej), dr Davide Giulietti (Oficer Korpusu Żandarmerii Watykańskiej) i Andrea Cinque (Inspektor, Podoficer Korpusu Żandarmerii Watykańskiej). Delegacji towarzyszył również ks. prał. Mykhaylo Tkhorovskyy – Radca Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

Tematem spotkania było omówienie zabezpieczenia wizyty podczas Światowych Dni Młodzieży Ojca Świętego w naszym kraju – poinformowało w komunikacie Biuro Ochrony Rządu. 

Czytaj także: Szef MSWiA ocenił przygotowanie służb do ŚDM

Żandarmeria Watykańska to licząca ponad stu funkcjonariuszy wewnętrzna policja w Watykanie, złożona głównie z byłych włoskich policjantów. Do zadań Żandarmerii należą także działania z zakresu kryminalistyki, jeżeli takie na terenie tego państwa się pojawią. Żandarmeria w przeciwieństwie do Gwardii Szwajcarskiej prowadzi aktywną ochronę papieża.

Światowe Dni Młodzieży mają odbyć się w dniach od 27 do 31 lipca w Krakowie oraz w Brzegach koło Wieliczki.

Według nieoficjalnych doniesień przekazywanych przez wpolityce.pl kolejna wizyta funkcjonariuszy Żandarmerii Watykańskiej, w związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży, odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Reklama

Komentarze

    Reklama