Reklama

Geopolityka

Ukraina: walki w obwodzie kijowskim, Rosja zgromadziła tam sprzęt

Autor. Staff of the Armed Forces of Ukraine

Sztab generalny armii ukraińskiej opublikował w piątek rano komunikat o przebiegu walk, przekazując w nim m.in., że żołnierze ukraińscy toczą walki w obwodzie kijowskim, dokąd armia rosyjska skierowała dużą liczbę pojazdów opancerzonych.

Reklama

Wojsko rosyjskie ostrzelało oddziały ukraińskie w rejonie miasta Kropywnycki w obwodzie kirowohradzkim, na Zaporożu - podał sztab w komunikacie, opisującym sytuację na godz. 6 rano czasu lokalnego (godz. 5 rano czasu polskiego).

Reklama

Kryzys ukraiński - raport specjalny Defence24.pl

Siły ukraińskie informują o aktywności rosyjskich śmigłowców bojowych przy granicy z Mołdawią.

Reklama

Żołnierze ukraińscy toczą walki w rejonie miejscowości Iwanków w obwodzie kijowskim.

Przedstawiciel MSW Anton Heraszczenko ocenił w komentarzu w piątek, że celem sił rosyjskich jest podejście do Kijowa ze strony Iwankowa i Czernihowa.

Czytaj też

Sztab generalny podał też, że w piątek rano lotnisko w Hostomlu pod Kijowem utrzymują siły ukraińskie. W czwartek przechodziło ono pod kontrolę wojsk rosyjskich.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (4)

 1. jendrysz

  Nasi rugbiści i inni sportowcy powinni protestować przed siedzibami: Rosyjscy bandyci wracajcie do domu.

  1. sTERNIK PODLODOWY

   Dlaczego bandyci?

  2. Pirat

   STernnik. Sam wiesz dlaczego.

  3. Chyżwar

   Bo są bandytami.

 2. Kubiks

  Róbcie może artykuły z mapami, albo jeden aktualizowany przedstawiający mniej więcej sytuację na froncie. Bez nich trochę ciężko się połapać.

 3. [email protected]

  czy ktoś powstrzyma tego ludobójcę psychopatę Putinka? Czemu Wszyscy tylko się patrzą naradzają a nic nie robią tam giną ludzie to Europa a ten psychopata morduje Ukrainców i Rosjan. Ludzie co się dzieje ?

 4. Monkey

  Moznaim tylko życzyc powodzenia w walce z Rosjanami. Azjatyccy barbarzyńcy zaatakowali znienacka, bez formalnego wypowiedzenia wojny, jak to zresztą w całej ich historii czynili.

Reklama