Reklama
  • Wiadomości

Szczyt USA-Japonia-Korea Południowa. W tle groźba prowokacji Pjongjangu

Już jutro odbędzie się spotkanie w Waszyngtonie pomiędzy prezydentem USA Joe Bidenem, prezydentem Korei Południowej Yoon Suk Yeolem oraz premierem Japonii Fumio Kishidą. Jednocześnie Seul ostrzega przed północnokoreańskimi prowokacjami.

Autor. Biuro Prezydenta Republiki Korei via Facebook
Reklama

Południowokoreańska Narodowa Służba Wywiadowcza przekazała parlamentarnej komisji ds. wywiadu, że Pjongjang zamierza dokonać prowokacji zarówno ze względu na szczyt, jak i na planowane przez Seul i Waszyngton wspólne ćwiczenia wojskowe, które mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu.

Reklama

Zobacz też

Reklama

Spotkanie trzech państw w Waszyngtonie ma przynieść porozumienie w sprawie ustanowienia gorącej linii służącej do pilnej komunikacji między ich liderami - przekazał Biały Dom. Plan ma zostać ogłoszony w piątek w ramach "bardzo ambitnego zestawu inicjatyw, które mają na celu umocnienie trójstronnego zaangażowania, zarówno teraz, jak i w przyszłości" - skomentował Kurt Campbell, koordynator ds. Indo-Pacyfiku w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego USA.

Reklama
WIDEO: Rakietowe strzelania w Ustce. Patriot, HOMAR, HIMARS
Reklama
Reklama