Reklama

Geopolityka

Sekretarz NATO gotów spotkać się z Putinem

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podczas posiedzenia Rady NATO - Rosja, lipiec 2019 / Fot. Nato.int
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podczas posiedzenia Rady NATO - Rosja, lipiec 2019 / Fot. Nato.int

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział niemieckiej agencji dpa, że gotów byłby spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Właśnie w czasach, w których są trudności, ważne jest, by usiąść razem do stołu - podkreślił Stoltenberg.

Agencja dpa zauważa, że to ważne słowa sekretarza generalnego NATO, ponieważ od 2014 roku relacje między Sojuszem Północnoatlantyckim a Rosją są bardzo napięte i już od lat nie ma kontaktów na najwyższym szczeblu. NATO zarzuca Rosji nielegalną aneksję Krymu i wspieranie prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, natomiast Moskwa krytykuje m.in. rozszerzenie Sojuszu Północnoatlantyckiego na Wschód i wzmacnianie wschodniej flanki NATO.

Zasygnalizowanie przez Stoltenberga gotowości do rozmów z Putinem, jak zauważa agencja dpa, nastąpiło po tym, jak prezydent USA Donald Trump na marginesie niedawnego szczytu NATO w Londynie powiedział, że nie byłoby jakiegokolwiek problemu, gdyby Stoltenberg nawiązał dialog z Rosją. Trump stwierdził, że z jego punktu widzenia możliwe są "bardzo dobre relacje z Rosją" i że "NATO powinno zawsze rozmawiać z Rosją".

Podczas szczytu w Londynie przywódcy państw NATO odnieśli się m.in. do zagrożeń i wyzwań stojących przed Sojuszem, wśród których na czołowych miejscach wymienili Rosję oraz terroryzm. "Agresywne działania Rosji stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego" - uznali.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (5)

 1. Ale jazda

  "Zasygnalizowanie przez Stoltenberga gotowości do rozmów z Putinem, jak zauważa agencja dpa, nastąpiło po tym, jak prezydent USA Donald Trump na marginesie niedawnego szczytu NATO w Londynie powiedział, że nie byłoby jakiegokolwiek problemu, gdyby Stoltenberg nawiązał dialog z Rosją". I tyle w temacie. Stoltenberg ma do gadania w imieniu NATO tyle ile mu pozwoli "Wielki Brat". I po raz kolejny wyszło po co USA NATO-przybudówka dla "USArmy" legitymizująca jej "wprowadzanie demokracji w wybranych krajach świata" (oczywiście słabszych bo na Koreę Pn. czy Iran są za "ciency").

  1. andys

   Jednak niech rozmawiją, moze nie z Putinem (nie ten poziom kompetencji ) , a z Szojgu i Ławrowem.

 2. szczera prawda

  Błąd.Nikt nie powinien spotykać się z Putinem .W Europie grasuje putinowska jednostka skrytobójców znana jako jednostka 29155.Specjalizująca się w zabójstwach na zlecenie Kremla.A NATO chce się spotykać z człowiekiem ,który tych bandytów nadzoruje.NATO powinna ogłosić Rosję państwem mafijnym i tak też Rosję traktować.Sankcje gospodarcze i wstrzymanie jakiejkolwiek współpracy ekonomicznej finansowej ,naukowej .Wyprosić wszystkich Rosjan z państw zachodnich.Za dużo ukłonów i dobroci w stosunku do Rosji rozzuchwaliło tych bandytów.

  1. Tatek

   Racja

 3. uksus

  No i w końcu coś te NATO wymyśliło mądrego , bo do tej pory podniecali się tylko rozszerzaniem NATO na wschód i robiło z siebie ofiarę, bo ktoś nie pozwala im włazić w rosyjską strefę wpływów.

  1. Fgu

   Rosja to niech się lepiej zastanowi o co jej chodzi, bo zachowują się jak agresywny alkoholik i do tego średnio inteligentny A taki prędzej czy później dostaję pstryczka w nos

 4. PiotrEl

  Po co? Pogadać? O czym?

 5. Fanklub Daviena

  Cenzura zabrania napisać, że Rosja zarzuca też NATO napaść na Jugosławię, Irak, Syrię, Afganistan i Libię?

Reklama