Reklama

Geopolityka

Rozmowy pokojowe Armenii i Azerbejdżanu w Moskwie

Fot. kremlin.ru
Fot. kremlin.ru

Ministrowie spraw zagranicznych Armenii i Azerbejdżanu potwierdzili, że przyjadą do Moskwy na zaproszenie Rosji na rozmowy na temat konfliktu o Górski Karabach - podała agencja RIA Nowosti.

"Baku i Erywań potwierdziły swój udział w rozmowach w Moskwie. Aktywne przygotowania są w toku" - powiedziała cytowana przez agencję rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Do rozmów między Zohrabem Mnacakanianem z Armenii i Dżejhunem Bajramowem z Azerbejdżanu ma dojść w piątek po południu.

Jak podał Kreml, spotkanie jest wynikiem kontaktów prezydenta Władimira Putina z przywódcami obydwu krajów: premierem Armenii Nikolem Paszynianem i prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem.

Putin wezwał też do zaprzestania walk między oboma krajami, które wybuchły na nowo 27 września, a Kreml zaprosił ministrów do siebie na rozmowy.

„Po serii rozmów telefonicznych Władimira Putina z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem i premierem Armenii Nikolem Paszynianem prezydent Rosji wezwał do zaprzestania działań zbrojnych w konflikcie o Górski Karabach ze względów humanitarnych, dla wymiany ciał poległych i jeńców".

Źródło:
PAP

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.