Reklama

Geopolityka

Rozminowywali Afganistan, zabili ich talibowie

Fot. USMC
Fot. USMC

Talibowie zabili co najmniej 10 osób zajmujących się rozminowywaniem w prowincji Baghlan na północy Afganistanu - podało w środę tamtejsze ministerstwo spraw wewnętrznych.

"Talibowie wtargnęli na teren organizacji zajmującej się rozminowywaniem i zaczęli strzelać do wszystkich" - powiedział rzecznik prasowy ministerstwa Tarik Arian.

Reuters poinformował, że do ataku doszło we wtorek wieczorem w prowincji Baghlan, w której ostatnio toczą się ciężkie walki. Ofiary ataku były pracownikami Halo Trust, największej organizacji zajmującej się rozminowywaniem w Afganistanie.

"Talibowie spędzili ich do jednego pokoju i otworzyli do nich ogień" - powiedział rzecznik prasowy policji prowincji Dżawed Baszarat. Dodał, że 14 osób zostało rannych.

Do tej pory ani talibowie, ani organizacja nie skomentowali zajścia.

Po dekadach konfliktu na ziemiach afgańskich pozostało wiele min oraz niewypałów i od obalenia rządu talibów w 2001 r. różne organizacje pracowały nad unieszkodliwieniem niebezpiecznych obiektów.

Wraz z wycofywaniem się wojsk USA i innych krajów NATO, które mają opuścić Afganistan do 11 września, narastają napięcia i walki między siłami rządowymi i talibami. Talibowie walczą z wojskami rządowymi w 26 z 34 prowincji kraju.

Reklama
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama