Geopolityka

Rosja zamieni ambasadora na Białorusi

Fot. Nuno Godinho/flickr/CC BY 2.0

Kandydatura Borysa Gryzłowa - członka kierownictwa Jednej Rosji i byłego przewodniczącego Dumy Państwowej - na ambasadora Rosji w Mińsku została zatwierdzona przez komisję ds. WNP niższej izby rosyjskiego parlamentu.

„Komisja Dumy Państwowej ds. WNP, integracji eurazjatyckiej i kontaktów z rodakami za granicą poparła w środę kandydaturę Borysa Gryzłowa na stanowisko ambasadora na Białorusi" - podała agencja TASS.

Gryzłow w przeszłości pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych, przewodniczącego Dumy Państwowej i szefa partii władzy - Jedna Rosja. Obecnie jest przewodniczącym Rady Najwyższej Jednej Rosji na czele partii stoi Dmitrij Miedwiediew i przedstawicielem Rosji w grupie kontaktowej ds. uregulowania konfliktu w Donbasie, na wschodzie Ukrainy.

Czytaj też

Obecny ambasador Rosji na Białorusi Jewgienij Łukjanow sprawuje swoją funkcję od marca br.

Komentując planowaną nominację, którą musi jeszcze zatwierdzić prezydent Rosji Władimir Putin, media wiążą ją z realizacją programów pogłębienia integracji Białorusi i Rosji w ramach tworzonego przez nie Państwa Związkowego.

Agencja Interfax, powołując się na źródła w Dumie, pisze, że Gryzłow może objąć nową funkcję jeszcze przed końcem roku.

Czytaj też

Źródło:
PAP

Komentarze (3)

  1. Wojtek_3

    Nowy namiestnik na Białoruś wyznaczony, stary był chyba za miękki, bo to pewnie jakimś tam politykiem był i jakoś standardów przestrzegał. A tutaj Łukaszenko to już tylko atrapa wizerunkowa.

  2. Pirat

    Ma zastąpić Łukaszenkę ?

  3. JAGODA

    Nowy efektywny i wierny namiestnik na Białoruś już przydzielony. Teraz trzeba oczekiwać zniknięcia kołchozowego uzurpatora z Mińska ... Syberia jest wielka !