Reklama

Geopolityka

Putin: Rosja walczy z hegemonią USA

Autor. kremlin.ru

Władimir Putin oświadczył w środę podczas wizyty w Korei Północnej, że Rosja walczy z „hegemonistyczną i imperialistyczną polityką” Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników – poinformowała agencja Reutera, powołując się na rosyjską państwową agencję RIA Nowosti.

Putin powiedział też północnokoreańskiemu przywódcy Kim Dzong Unowi, że „docenia poparcie” jego kraju dla polityki Kremla. „Bardzo doceniamy wasze systematyczne i stałe wspieranie polityki rosyjskiej, w tym w kwestii ukraińskiej” – oznajmił na początku rozmów.

„Mam na myśli naszą walkę z narzucaną w ciągu dziesięcioleci hegemonistyczną polityką, imperialistyczną polityką Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników wobec Federacji Rosyjskiej” - sprecyzował.

W ostatnich miesiącach relacje między Rosją i Koreą Północną pogłębiły się na wielu płaszczyznach.

Kim Dzong Un, który niezmiernie rzadko odbywa podróże zagraniczne, we wrześniu 2023 roku odwiedził Władywostok, gdzie spotkał się z Putinem. Resort obrony Korei Południowej oszacował pod koniec lutego, że od tamtego spotkania Korea Płn. wysłała do Rosji około 6,7 tys. kontenerów z amunicją, którą wojsko rosyjskie wykorzystuje podczas wojny z Ukrainą.

Czytaj też

Obecna podróż to pierwsza wizyta Putina w Korei Płn. od lipca 2000 roku, kiedy przeprowadził rozmowy z ówczesnym przywódcą Kim Dzong Ilem, ojcem Kim Dzong Una.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (5)

 1. Prezes Polski

  Putin, szachista 3d, geniusz geopolityczny chyba nie do końca przemyślał ten ruch. Z perspektywy Korei płd. wzmacnianie Kima wygląda jak wyzwanie. Koreańczycy do tej pory starannie unikali udzielania jawnego poparcia Ukrainie, bo bali się zaostrzenia stosunków z Kimem. A teraz...już nic nie stoi na przeszkodzie. Korei będzie zależeć, żeby się sowieci potknęli i guza nabili, bo to osłabi Kima. Ot nie podumał wołodia...

  1. sprawiedliwy

   Wyjatkowo sie zgadzam. Chyba ze o czyms nie wiemy? Jesli sa to przgrowania do 3 wojny swiatwej (np Rosa wie ze USa zamierzaja udezyc) wtedy ma to sens

 2. GB

  Putin ma powalającą "skuteczność" w walce z hegemonią USA..... Tak "walczy" że do NATO wstąpiły Szwecja i Finlandia co jest strategiczną klęską Rosji. Tak "skutecznie walczy" że Ukraińcy na długo zapamiętają tą wojnę i już na wieki obrali kurs na Zachód.

  1. Wania

   10/10. Jeszcze trzeba dodać, że Armenia właśnie się wypisuje z "rosyjskiego NATO" a resztę republik ucieka pod skrzydła Chin lub Turcji. Armenia właśnie zamówiła francuskie haubice. Nawet Kazachstan, którego prezydent ostał się dzięki interwencji wdw przyłączył się do sankcji a ćwiczenia wojskowe w tym roku odbędą się po raz pierwszy bez Rosji. Będą w Kazachstanie na ćwiczeniach kraje współpracujące z Turcją i Chinami. EAUG czyli rosyjskie UE właśnie leży i wszyscy z niego uciekają.

 3. Czytelnik D24

  W każdym zakłądzie karnym więźniowie walczą z hegemonią strazników.

 4. Wania

  Walczy z USA napadając na sąsiedni kraj, który nawet nie jest w NATO. Napadł na Ukrainę, bo ukraińskie społeczeństwo chciało stowarzyszenia z UE. No brzmi logicznie. Ukraina jest popierana i wspierana przez kilkadziesiąt krajów, które nie podzielają rosyjskiego myślenia, że jak słabszy sąsiad to można na niego napaść i grabić. Niech powie, że walczy z połową świata i kosmitami.

 5. Ma_XX

  Walczy ale chyba ze swoim zacofaniem! Najlepszym przykładem jest Błagowieszczeńsk I Heihe oba miasta przedzielone rzeką jedno chińskie - polecam foty jak wyglada rozwój tych miast! W latach 50-60 po chińskiej stronie było kilka rybackich domów. Teraz to metropolia a po drugiej stronie…. Cóż średniowiecze wraca

Reklama