Reklama

Geopolityka

Putin polecił rosyjskim "siłom pokojowym" wkroczenie do republik Donieckiej i Ługańskiej na wschodzie Ukrainy

Fot. mil.ru

Prezydent Władimir Putin polecił we wtorek nad ranem ministerstwu obrony Rosji wysłanie rosyjskich "sił pokojowych" do separatystycznych republik Donieckiej i Ługańskiej na wschodzie Ukrainy - informuje Reuters powołując się na dekret opublikowany w nocy z poniedziałku na wtorek

Reklama

Wcześniej w poniedziałek Putin podpisał dekret o uznaniu niepodległości tych dwóch separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy.

Reklama

Kryzys ukraiński - raport specjalny Defence24.pl

Na terytorium tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) w Donbasie zauważono dwie kolumny sprzętu opancerzonego - podała we wtorek po północy rosyjska agencja Interfax. Wcześniej o kolumnie czołgów, która wyjechała z Doniecka, poinformowało Radio Swoboda.

Reklama

Agencja Interfax powołując się na świadków podała, że dwie kolumny sprzętu opancerzonego znajdują się na terytorium DRL i kierują się na północ i zachód tego terytorium.

Radio Swoboda informowało wcześniej, powołując się na mieszkańców Doniecka, że kolumna czołgów i sprzętu wojskowego kieruje się z tego miasta do linii frontu.

W poniedziałek prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret o uznaniu niepodległości separatystycznych "republik ludowych" w Donbasie: Donieckiej (DRL) i Ługańskiej (ŁRL). Następnie polecił siłom zbrojnym Rosji, by pełniły funkcje "na rzecz podtrzymania pokoju" w DRL i ŁRL.

Czytaj też

Podpisane przez Putina i separatystów umowy przewidują wspólną ochronę granic i wykorzystanie infrastruktury wojskowej i baz wojskowych.

Źródło:PAP

Komentarze (4)

 1. ito

  No to nic się nie zmieniło. Ukraińcy od ośmiu lat twierdzą, że walczą w Donbasie z rosyjską armią.

  1. Valdore

   Ito, tyle ze teraz twoja Rosja oficjalnie przyznała sie ze jest zwykłym bandyta i terrorystą.

  2. ito

   O tak- zrobiła dokładnie to samo, co Unia i NATO z Kosowem. A przy okazji Ukraina przyznała, że od ośmiu lat KŁAMIE na temat wojny w Donbasie- dopiero teraz ma do czynienia z rosyjską armią, do tej pory strzelała do własnych obywateli. A skoroma, czego tak bardzo pragnęła może się wykazywać.

 2. Perun Shogun

  Putin jest zagrozeniem dla wolnosci, bezpieczenstwa i szczescia narodow. Zniewolil juz narody Rosjii -20 Bialorusi - 3 Chce Ukrainy - trzy kolejne te same narody, rosyjski, ukrainski i polski I to nie koniec. Ale dalej sa ludzie podziwiajacy jego madrosc i przebieglosc - za pomoca wojska destabilizuje sasiednie kraje i kradnie ich terytorium No geniusz i ojciec narodow. Niestety, nikt nie chce umierac za Dombas jak nie chcial umierac za Gdansk. Ale moze chociaz nikt nie zechce doplacac do jego machiny zbrodni? Wtedy zostanie marionetka Chin - co w konsekwencji i tak oznacza kolejna wojne.

 3. Chyżwar

  To akurat dość łatwo było przewidzieć. Putin zbyt daleko się posunął, żeby teraz odpuścić. Gdyby odpuścił rosjanie uznaliby, że nie ma jaj. A to już mogłoby być groźne dla jego dyktatury. Teraz oberwie sankcjami i będzie ruskom żenił kit, że winę ponosi nie on, tylko "faszystowski" Zachód, który ciągle dybie na matuszkę. Pytanie jest tylko, czy poprzestanie na tym, czy całkiem zwariował i spróbuje sięgnąć po resztę?

 4. Buczacza

  Spektakl nienawiści,buty czy może zwykłego chamstwa. Czy może jeszcze krok dalej... A może zwykły onucowy standard. Tak bardzo podziwiany tutaj przez niektórych. Nawet argumenty jeśli można to tak nazwać. Czy może słowa i nazwy są takie same. Kolejny raz cywilizowany świat jest postawiony przed faktem dokonanym. Naiwniość i głupota przepraszam nasza naiwność i głupota nie ma granic. Monachium 38, Jałta 45. Co dalej... W tamtym roku jeden z magików intelektu przekonywał o 1000-letniej rosji. A drugi wybitny (polski korepetytor). Kwestionuje sens NATO...