Reklama

Geopolityka

Putin nadal odmawia Ukrainie suwerenności. Nowa przemowa w starym stylu

Autor. kremlin.ru

Prezydent Rosji Władimir Putin nadal odrzuca ideę suwerenności Ukrainy w sposób, który jest zasadniczo nie do pogodzenia z poważnymi negocjacjami oraz podważa istnienie odrębnego narodu ukraińskiego - ocenili analitycy amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną (ISW).

Reklama

ISW, komentując czwartkowe przemówienie Putina, napisał, że "jego stwierdzenia oraz działania Rosji muszą skłonić do poważnej refleksji nad pytaniem, czy wojna z Ukrainą jest ludobójstwem, skoro pojęcie to jest prawnie definiowane jako +czyny popełnione z zamiarem całkowitego lub częściowego zniszczenia grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych".

Reklama

Czytaj też

Reklama

"Prezydent Rosji Władimir Putin nadal odrzuca ideę suwerenności Ukrainy w sposób, który jest zasadniczo nie do pogodzenia z poważnymi negocjacjami. Stwierdził, że realną gwarancją suwerenności Ukrainy może być wyłącznie Rosja, która Ukrainę stworzyła" - zauważył ISW.

"W wypowiedziach Putina odrzuca się fakt prawny, że Ukraina jest w pełni suwerennym państwem, że Federacja Rosyjska uznała suwerenność Ukrainy, a naród ukraiński istnieje jako odrębny naród. Utrwalanie przez Putina narracji, że Ukraina i Rosja są jednym narodem, podzielonym na różne państwa arbitralną okolicznością historyczną, wskazuje na jego dalsze dążenie do zniszczenia państwa ukraińskiego i wymazania pojęcia narodu ukraińskiego" - podkreślili analitycy.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

  1. szczebelek

    A Twitter to kopalnia kwiatków na tematy wojskowe...

  2. Valdi

    Przypomnijmy ISW na Twitterze to nie jest żadna potęga,😱😱😱

Reklama