Reklama

Geopolityka

Premier Izraela: każdy członek Hamasu jest trupem

Autor. IDF

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w środę wieczorem w telewizyjnym przemówieniu, że jego kraj „przeszedł do ofensywy”. W ostrych słowach dodał, że „każdy członek Hamasu jest trupem”.

Reklama

Netanjahu zaznaczył, że Izrael „zmiażdży i zniszczy” Hamas w odpowiedzi na atak na jego kraj.

Reklama

Premier Izraela przemawiał wraz z członkami utworzonego wcześniej w środę nadzwyczajnego rządu jedności narodowej i gabinetu wojennego. W jego skład wchodzą m.in. były szef sztabu generalnego i jeden z liderów opozycji Beni Ganc oraz minister obrony Yoav Gallant.

Gallant przysiągł, że Izrael zetrze palestyńskich bojowników „z powierzchni ziemi”. „To, co się wydarzyło, nie przydarzyło się narodowi żydowskiemu od 1945 roku” - dodał.

Reklama

„Jest czas na pokój i czas na wojnę. Teraz jest czas na wojnę” - zaznaczył z kolei Ganc. Zwracając się do obywateli kraju powiedział, że rozumie ich strach i ból. Zapewnił też, że zwyciężą, ponieważ „Izrael ma najsilniejszą armię w regionie”.

Czytaj też

7 października w godzinach porannych Izrael został niespodziewanie zaatakowany ze Strefy Gazy przez palestyński Hamas. Uderzenie skutkowało największą liczbą ofiar śmiertelnych wśród Izraelczyków od 1973 roku, gdy państwo żydowskie stoczyło wojnę z koalicją syryjsko-egipską. W ciągu trwającego od czterech dni konfliktu zginęło już około 1,2 tys. obywateli Izraela i ponad 1 tys. mieszkańców Strefy Gazy.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (5)

 1. szczebelek

  Najpierw Strefa Gazy potem Liban to zapomniał dodać xd

  1. Chyżwar

   To będzie paskudna wojna. My odczujemy jej skutki. Żydzi na pierwszym miejscu stawiają swoje interesy. Całkiem słusznie zresztą, My także powinniśmy tak robić. W ich interesie leży posłanie w świat jak największej liczby Palestyńczyków ze strefy gazy z terrorystami włącznie. Ojropką rządzą Niemcy bezpośrednio odpowiedzialni za holocaust. Pośrednio odpowiada za to także Francja i kilka mniejszych europejskich państewek. W Polsce niebawem mogą rządzić parobki zatrudnione tutaj przez Niemców. Resztę sam sobie dośpiewaj.

 2. Chyżwar

  Netanjahu słusznie prawi. Żydowska armia ma prawo odstrzelić każdego z tego towarzystwa, który nosi broń. Niezależnie od płci czy wieku. Przypominam, że niejaki komorowski wzorując się na ustawie o policji wprowadził debilne rozwiązania wiążące ręce Polskim Żołnierzom. Przypominam także, że niejaki maciarewicz zrobił żołnierzom piekło z życia tylko za to, że wykonywali swoje obowiązki. Polska powinna wzorować się na Izraelu, co z automatu wyklucza słuchanie Żydów. Wystarczy postępować jak oni. Aż tyle i tylko tyle.

 3. easyrider

  Prawidłowo. To jest konkretny komunikat. Wrogów się niszczy a nie pozwala osiedlać im się w swoich ziemiach. Za Herzlich Wilkommen Merkelowa powinna stanąć przed trybunałem jak w Norymberdze. To zbrodnia na Europie

 4. ALBERTk

  Gdy uderzy Hezbollah, zobaczymy co wtedy powie Netanyahu.

  1. Bunio

   Podobnie: -)

 5. bezreklam

  rzad jednosci narodej - naet z czlonkami opozycji - I O TO CHDZILO

Reklama