Reklama

Geopolityka

Obywatele Polski wśród zakładników zmarłych w Gazie

Autor. IDF/flickr

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o śmierci czterech zakładników pojmanych przez Hamas. Wśród nich byli dwaj polscy obywatele.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią kolejnych 4 zakładników uprowadzonych przez Hamas. Byli wśród nich dwaj obywatele RP. Nasze serca łączą się z pogrążonymi w żałobie rodzinami. Polska ponawia swój apel o zawieszenie broni w Gazie i natychmiastowe uwolnienie zakładników.”

Jak podał portal Times of Israel, zmarli zakładnicy to 79-letni Chaim Peri, 84-letni Amiram Cooper, 80-letni Joram Metzger i 51-letni Nadav Popplewell. IDF nie podały okoliczności ich śmierci, powołując się na trwające śledztwo.

Wcześniej władze Izraela informowały, że spora część zakładników może już nie żyć. Jak podała Polska Agencja Prasowa, zdaniem rządu w niewoli pozostaje 120 osób, z czego 43 zostało uznanych przez władze izraelskie za martwych w oparciu o różnorodne źródła: nagrania monitoringu (pokazywały m.in. jak terroryści zbierają i wywożą leżące na ulicy zwłoki), zeznania świadków, analizy szczątków czy informacje wywiadu. Jednak niektórzy izraelscy urzędnicy są zdania, że zabitych może być znacznie więcej.

Reklama
Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (5)

 1. p3nishunter6grln

  trzeba było nie jechać do tej dziury. jest na świecie tyle krajów wartych zwiedzenia a niektórzy turyści po prostu muszą pojechać do izraela. a że w pobliżu jest jerozolima to pewnie mają nadzieję że jezus ich uchroni przed hamasem

 2. ALBERTk

  Idąc takim tokiem rozumowania większość Izraelitów jest Polakami bo ma podwójny paszport

  1. Dudley

   Większość Żydów nie ma polskiego paszportu. Jeśli rodzice mieli polskie obywatelstwo mogą wynosić o uznanie obywatelstwa polskiego.

 3. PPPM

  To na pewno Polacy?

  1. Dudley

   Mylisz obywatela naszego państwa, z narodowością. Obywatel RP nie musi być Polakiem. Sądząc po imionach i nazwiska h nie byli to Polacy, a Żydzi z polskimi paszportami. Na dodatek świadomie przebywający na terenach okupowanych, przez państwo Izrael.

  2. skition

   Coś mi tu zalatuje wałkiem Uzyskali obywatelstwo już po śmierci.Czyli co mieli wypełnione kwity o przywrócenie obywatelstwa ale ich nie wysłali...? Pamiętam twż wypowiedź jednej pani.Państwo polskie obywatelstwo zabrało więc niech je mi odda.Żadnych wniosków skladać nie będę..Czyli w grę wchodzi uznanie za obywatela polskiego przez sąd.Ale kto w związku z tym wytoczył tą sprawę?

 4. user_1066222

  Czy w ramach zadośćuczynienia państwo Polskie będzie wypłacać dożywotnie emerytury (jakie wyliczy państwo Izrael) ich dzieciom? - tak tylko się pytam

 5. x0Czarny0x

  To pewnie żydzi z Polskim paszportem, Jak przejmują się naszym obywatelstwem, to już. pokazali kiedyś w przeszłości np. w armii Andersa na Bliskim Wschodzie jak masowo dezerterowali z naszej armii.

Reklama