Reklama

Geopolityka

Nowy prezes i zarząd PIT-RADWAR

Fot. PIT-Radwar.
Fot. PIT-Radwar.

Spółka Akcyjna PIT-RADWAR, zajmująca się dostawą urządzeń z zakresu elektroniki profesjonalnej dla Sił Zbrojnych RP ma nowy zarząd. Decyzją Rady Nadzorczej na stanowisko Prezesa Zarządu został powołany Krzysztof Żarnotal.

W składzie IV Kadencji Zarządu znaleźli się oprócz prezesa Krzysztofa Żarnotala: Rafał Kowalczyk oraz Janusz Wieczorek  - jako członkowie Zarządu. Decyzja w sprawie składu nowego kierownictwa PIT-RADWAR została podjęta przez Radę Nadzorczą 29 czerwca, natomiast Prezes Janusz Żarnotal i nowo powołani członkowie zarządu pełnią swoje funkcje od 30 czerwca.

Od 2008 do 2014 roku Krzysztof Żarnotal sprawował stanowisko Prezesa Zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. W trakcie pełnienia tej funkcji spółka przekazała do Skarbu Państwa w formie dywidend, podatku dochodowego oraz obowiązkowego obciążenia zysku ponad 720 mln zł. Wcześniej, w 2004 roku wygrał konkurs na Dyrektora Pionu Handlowego w PWPW S.A. Był Prokurentem i Członkiem Zarządu ds. produkcyjnych. Zarządzana przez Krzysztofa Żarnotala PWPW S.A. pozyskiwała i pomyślnie realizowała kontrakty na dostawy banknotów, dokumentów oraz systemów informatycznych do ich wydawania do kilkudziesięciu krajów świata.

W latach 2014-2016 Krzysztof Żarnotal zajmował się doradztwem strategicznym i technologicznym dla przedsiębiorstw.

Krzysztof Żarnotal, urodzony w 1962 roku, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada również dyplom MBA University of Illinois at Urbana - Champaign. Karierę zawodową rozpoczynał jako asystent w Katedrze Prawa Gospodarczego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnie sprawował stanowiska Członka Zarządu Nida Gips, Dyrektora Echo Media, Dyrektora Generalnego Wydawnictwa MAC Edukacja oraz Prezesa Zarządu Wydawnictwa. Dysponuje doświadczeniem w zakresie restrukturyzacji dużych podmiotów gospodarczych oraz wprowadzania ich na rynki eksportowe.

Czytaj więcej: Zestaw przeciwlotniczy Poprad i jego miejsce w Tarczy Polski

PIT-RADWAR S.A. powstała 30 grudnia 2011 roku poprzez połączenie trzech firm działających od kilkudziesięciu lat w sektorze obronnym: Przemysłowego Instytutu Telekomunikacji S.A., Centrum Naukowo-Produkcyjnego Elektroniki Profesjonalnej RADWAR S.A. oraz Przedsiębiorstwa Produkcyjnego Podzespołów Elektronicznych „DOLAM” S.A. Do końca lutego 2012 roku spółka funkcjonowała pod nazwą Przemysłowego Instytutu Telekomunikacji S.A., dnia 5 marca 2012 roku przyjęła nazwę Bumar Elektronika S.A. Natomiast 30 czerwca 2014 r. spółka zmieniła nazwę na PIT-RADWAR S.A.

Czytaj więcej: Wisła i Narew: rakiety dla wojska, technologie dla polskiego przemysłu

Spółka dostarcza do Sił Zbrojnych m.in. stacje radiolokacyjne, systemy dowodzenia i kierowania obroną powietrzną, identyfikacji swój-obcy, pasywne radiolokacyjne systemy wykrywania celów czy zestawy przeciwlotnicze.

 

Reklama

Komentarze (7)

 1. laik

  Jak zwykle wszyscy plują jadem, kwestionują kompetencje, wiedzą lepiej i najlepiej... Jakie to polskie - niestety. Wieloletnie doświadczenie w kierowaniu (chociażby) PWPW S.A. (jednej z ważniejszych spółek ze względów strategicznych) widać jest niczym dla poniższych "komentatorów", wliczając oczywiście również doświadczenie wielopłaszczyznowe w zarządzaniu różnymi podmiotami oraz stosowne wykształcenie, to również "za mało". Wystarczy prześledzić wyniki PWPW za okres, gdy prezesem zarządu był pan Krzysztof Żarnotal, aby stwierdzić że PIT-RADWAR to nie "przystań", a nowy projekt nowego zarządu.

 2. mac

  Monopolistyczny rynek produkcji pieniędzy jest wymagający, to dobrze rokuje ;)

  1. Arek102

   Znowu kolejny manager od wszystkiego. Mydło, powidło czy broń jądrowa - bez znaczenia byle kas wpadła do kieszeni. Patrzeć tylko jak fima wpadnie w kłopoty finansowe...

 3. antoine

  Dotychczasowy prezes był bardzo dobrym managerem, nastawionym na długoterminowy rozwój tej spółki. Ale pewnie nie był 'swój'.

  1. podatnik

   Być może był dobrym menagerem, ale kilku spółek jednocześnie, co automatycznie uniemożliwiało mu optymalizację kooperacji: zamawiał u "swoich"

 4. Armymen

  panowie ! to jest specjalista cywilny , jakich zmian oczekujecie? na radarach się nie zna ! zna się tylko na zarządzaniu !

 5. Podpowiadacz

  Może nowe kierownictwo przerwie zaśniedziały i dziwnie nierozerwalny łańcuch dostawców i spowoduje otwarcie się na współpracę z podmiotami które są najlepsze na rynku i współpraca z nimi rokuje sukces a nie dreptanie w miejscu

 6. kuń mazowiecki

  No Panowie mam nadzieję, że wasze rządy nie skończą się na hasłach typu: "nowa strategia" oraz zmianie nazwy i logo ze skutkiem natychmiastowym w postaci zasilenia kont firm odpowiadających za wizerunek, papier firmowy i zmianę pieczątek i wprowadzeniu kolejnego systemu CRM - to już w ostatniej dziesięciolatce kilkukrotnie przerabialiśmy z różnym nasileniem. Po za tym mam nadzieję, że ta firma nie będzie po raz kolejny traktowana jako przystań dla kolesi kolesiów będących "wybitnymi" specjalistami, a z jakiegoś politycznego powodu wybitymi z obiegu. Zresztą w "szarej strefie" spowitej na co dzień milczeniem i tak już jest mało miejsca na nowe stołki.

 7. Mietek

  Prawnik i marketingowiec do firmy szczytowo inżynierskiej z zakresu elektroniki, telekomunikacji i radiolokacji dla obronności? Nie umniejszając doświadczenia mocno kontrowersyjne. Bardzo mocno kontrowersyjne. Podobne eksperymenty kończyły się: konfliktami z liderami projektów inżynierskich, odejściem doświadczonej kadry (ogołoceniem firmy z głównych przewag - ludzi z kompetencjami). I parę innych efektów. Zobaczymy jak to będzie. Ale taka firma technologiczna to nie gips, to nie wydawnictwo. Ogromna różnica skali złożoności produktu.

Reklama