Geopolityka

MON wyznaczył następcę gen. Skrzypczaka

Fot. MON
Fot. MON

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak wybrał następcę gen. Skrzypczaka na stanowisku szefa pionu uzbrojenia i modernizacji. Został nim dotychczasowy sekretarz stanu MON Czesław Mroczek. Resort obrony podkreśla, że to decyzja "docelowa"

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1997). Działacz podziemnej „Solidarności”. Urzędnik samorządowy i państwowy. W latach 1998 - 2005 pełnił funkcję radnego i starosty Powiatu Mińskiego. Od 2005 r. poseł na Sejm RP. Pracował w komisjach Obrony Narodowej oraz Infrastruktury. Od 4 sierpnia 2011 r. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Nadzór nad sprawami społecznymi, dotychczas sprawowany przez Czesława Mroczka, będzie powierzony nowemu podsekretarzowi stanu, który zostanie powołany w ciągu najbliższych tygodni - poinformował rzecznik MON Jacek Sońta.

Pod koniec listopada wiceminister obrony gen. Waldemar Skrzypczak odpowiedzialny za modernizację Sił Zbrojnych złożył dymisję. - Mimo, że organy państwowe nie sformułowały jakichkolwiek zarzutów wobec mnie, jestem obiektem niesprawiedliwych ataków, które stały się obciążeniem dla premiera, rządu i ministra obrony narodowej - uzasadniał swoją decyzję w oficjalnym oświadczeniu.

 

Komentarze