Reklama

Geopolityka

MON wyrównuje zaległe dodatki finansowe

Fot. R. Surdacki / Defence24.pl
Fot. R. Surdacki / Defence24.pl

Pracownicy wojska otrzymają wyrównania dodatkowego wynagrodzenia rocznego, nagród jubileuszowych i odpraw emerytalnych, które były niewłaściwie naliczane w latach 2013-2015. Informacja została podana przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, w wyniku działań kontrolnych podjętych przez kierownictwo resortu obrony narodowej stwierdzono nieprawidłowości polegające na niewłaściwym naliczeniu należności pracowniczych.

Zgodnie z decyzją podjętą przez ministra Antoniego Macierewicza zaległe należności zostaną wypłacone pracownikom wojska do 31 sierpnia br. Jak informuje resort zostały już przekazane właściwym organom finansowym wytyczne dotyczące prawidłowego naliczania świadczeń.

Czytaj także: Macierewicz: polska armia coraz nowocześniejsza i liczniejsza

Zwrot zaległych należności odbędzie się niezależnie od realizowanego programu podwyżek wynagrodzeń dla pracowników wojska. Na początku maja rzecznik resortu Bartłomiej Misiewicz poinformował, że wynagrodzenia pracowników cywilnych Sił Zbrojnych mają wzrosnąć o około 20 do 25 proc. do 2019 roku.

Czytaj więcej: Podwyżki dla cywilnych pracowników MON

 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama