Reklama

Geopolityka

MON Izraela: Przybył 200. samolot transportowy ze sprzętem dla IDF

Autor. MON Izraela/X

Izraelskie ministerstwo obrony poinformowało na platformie X o przylocie kolejnego samolotu transportowego dostarczającego sprzęt dla izraelskiej armii.

Reklama

„Do Izraela przybył 200. samolot transportowy przewożący sprzęt wojskowy dla IDF. Od początku wojny dostarczono ponad 10 000 ton sprzętu wojskowego, w tym pojazdów opancerzonych, uzbrojenia, środków ochrony osobistej, środków medycznych, amunicji i nie tylko” - czytamy w komunikacie MON Izraela.

Reklama
Reklama

Czytaj też

Od początku ataku Hamasu na Izrael USA zadeklarowały wsparcie dla Izraela, również w formie dostaw sprzętu wojskowego. Pod koniec listopada pojawiła się informacja, że Stany Zjednoczone przekażą między innymi JLTV (ang. Joint Light Tactical Vehicle) w liczbie 75 sztuk. Są one widoczne na zdjęciach udostępnionych przez MON Izraela.

Reklama

Komentarze (4)

 1. PszemcioPL

  Lekcja dla Polski - ***** USA. Po tej wojnie PL musi być jak Szwecja/Finlandia po '91. Silna własna armia, przemysł zbrojeniowy a sojusze to tylko dodatek. Ah i jakby jankesi chcieli nas wmanewrować w kolejne wojenki jak z Irakiem i Afganem to powinniśmy im powiedzieć by szukali frajerów do obrony tajwanu gdzie indziej.

  1. easyrider

   @Pszemcio Silna własna armia w rozbrajającej się, żyjącej utopijnymi ideologiami Unii, pod berłem Berlina, który nie potrzebuje naszej konkurencji? Niewykonalne. Póki co NATO a w szczególności Amerykanie są jedynym gwarantem, że uda nam się przetrwać tę zawieruchę. Inwestycje we własny przemysł, w tym zbrojeniowy, stałe wzmacnianie armii absolutnie zasadne. Tylko w tej koniunkturze Berlin zrobi wszystko byśmy swój potencjał rozwodnili przez kilka następnych lat. Im tu jest potrzebny rynek zbytu, dostęp do taniej siły roboczej i ujście dla napływającej Afryki, która demoluje zachodnie kraje. Każdy kto był we Francji, Belgii, Holandii, Niemczech, Austrii, Włoszech czy Hiszpanii wie to doskonale. Najbardziej "postępowi" są ci, którzy rzeczywistość znają z "wolnych" mediów.

 2. Nie dla nas kwitnie ananas

  Powinniśmy przestawić gospodarkę na wojenną. Za dużo zadym dookoła. Trochę żenującym jest fakt, że nie mozemy rozkręcic porzadnie produkcji amunicji. Już widzę tę walkę z Chinami, Iranem, Rosją, Wenezuelą, czy Koręą Północną. Zasypią nas artylerią.

 3. PPPM

  Do niedawna uważałem Izrael za regionalne mocarstwo. Teraz się okazuje, że do pokonania byle bojówki terrorystycznej potrzebują wsparcia z USA. Militarny autorytet Izraela wśród krajów arabskich posypał się jak domek z kart. Taki Iran zmiótłby Izrael w pył. niech żydzi lepiej przestaną kozaczyć do sąsiadów, bo USA mogą kiedyś nie zdążyć na czas. Przewagi militarnej raczej już nie mają (techniczną na pewno tak)

 4. Universal soldier

  To już teraz jasne dlaczego Ukraina stała się nieważna.

Reklama