Geopolityka

Szefowie MSZ Niemiec i Rosji rozmawiali o Ukrainie

Minister Niemiec - Annalena Baerbock
Autor. Auswärtiges Amt/Twitter

Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock przeprowadziła rozmowę telefoniczną ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem m.in. w sprawie sytuacji wokół Ukrainy - poinformowało we wtorek na Twitterze niemieckie MSZ.

"Rozmowa telefoniczna z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem. Chcemy uczciwej i otwartej wymiany poglądów. Integralność terytorialna Ukrainy nie powinna być naruszona. Potrzebujemy postępu w ramach formatu normandzkiego" -- głosi wpis niemieckiego resortu dyplomacji.

Czytaj też

Oprócz tego we wpisie na Twitterze poinformowano, że "tematami były również: wolności wizowe dla młodych Rosjan, a także współpraca w kwestii wodoru". Annalena Baerbock z partii Zielonych od ubiegłego tygodnia jest ministrem spraw zagranicznych w nowym rządzie RFN, utworzonym przez koalicję socjaldemokratycznej SPD, Zielonych i liberalnej FDP. W przeszłości Baerbock często krytykowała Rosję m.in. w kontekście budowy gazociągu Nord Stream 2.

Czytaj też

Źródło:PAP

Komentarze (2)

  1. gregoz68

    Rozkoszne. 'Na śniadaniu u carycy sutą dzieli się potrawę...'

  2. Monkey

    Niemcy i Rosja o Ukrainie. Dzisiaj. Jutro: być może Niemcy i Rosja o Polsce. Historia lubi sie powtarzać. Tylko nasi politycy nie znają tej prawdy.