Reklama

Geopolityka

Międzynarodowa konferencja "Warsaw Security Forum 2014"

Ilustracja: Warsaw Security Forum
Ilustracja: Warsaw Security Forum

W dniach 20 - 21 listopada 2014 roku w Warszawie odbędzie się Warsaw Security Forum 2014, międzynarodowa konferencja ekspercka, organizowana przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego i Akademię Obrony Narodowej.

Tematem dyskusji podczas paneli będą zagadnienia bezpieczeństwa międzynarodowego we wszystkich jego wymiarach, przede wszystkim militarnym, ale także ekonomicznym i energetycznym, ze szczególnym uwzględnieniem Europy, a przede wszystkim jej środkowego i wschodniego subregionu. W wydarzeniu wezmą udział ministrowie spraw zagranicznych, obrony narodowej, eksperci i inne osoby zaangażowane w zagadnienia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Forum rozpocznie konferencja przedstawicieli wysokiego szczebla państw UE odpowiedzialnych za sprawy bezpieczeństwa, a otworzy ją Prezydent Bronisław Komorowski. Sesję współorganizuje Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, które jest także strategicznym partnerem wydarzenia. W debacie wezmą udział doradcy ds. bezpieczeństwa głów państw Unii Europejskiej, a konkluzje z dyskusji zostaną zebrane, aby pomóc w wypracowaniu efektywnej polityki UE wobec potencjalnych zagrożeń.

Misją Warsaw Security Forum 2014 jest przede wszystkim rozwój bezpieczeństwa międzynarodowego poprzez dialog i budowę zaufania oraz stworzenie płaszczyzny do dyskusji dla ekspertów i decydentów zajmujących się omawianą tematyką. Ważnym elementem będzie także możliwość omówienia polityki bezpieczeństwa w Europie, przede wszystkim w kontekście relacji pomiędzy UE, NATO a Rosją.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Minister Spraw Zagranicznych, zaś partnerami instytucjonalnymi są: Amicus Europae, Defence24.pl, demosEUROPA, Europejska Akademia Dyplomacji, The German Marshall Fund, Instytut Wolności, Polski Instytut Myśli Gospodarczej i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych. Transmisja na żywo z Forum będzie miała miejsce na stronie internetowej.

Reklama

Komentarze (2)

  1. Willgraf

    logo sobie zrobili jak z olimpiady w Moskwie w 80 roku - Czemu kacapski Pałac Kultury jest na tym Logo ? Dar Stalina - nie było lepszych pomysłów - czy kolejny sympatyk kacapów za tym stoi !?

  2. obywatel

    Szkoda, że można się tam dostać tylko na zaproszenie...

Reklama