Reklama

Geopolityka

Kolejne ataki przeciwko Ukraińcom w Donbasie. Użyta artyleria 152 mm

Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

Siły prorosyjskie nieustannie atakują ukraińskie pozycje. W środę 11 marca tylko od 5:00 rano do 18:00 miały miejsce 24 ostrzały z granatników, moździerzy i broni maszynowej. Od 19:00 do 24:00 odnotowano kolejne 28 ataków. 

Głównym kierunkiem ataku terrorystów pozostaje odcinek doniecki. Miejscowości Awdijiwka, Wodjane i Pisky ostrzeliwane są regularnie z artylerii 152 mm. Jest to kolejny dowód na to, że wojska rosyjsko-terrorystyczne nie stosują się do zawartych w Mińsku porozumień i nie wycofały w pełni ciężkiego sprzętu z tzw. „linii granicznych”. Według informacji operacyjnych zwyczajnie go rozproszyły. Awdijiwka, Opytne, Wodjane i Pisky są ponadto atakowane z granatników i moździerzy.

Na południu natomiast, w okolicach Mariupola prowadzony jest ostrzał z broni maszynowej, a szczególnym zagrożeniem stali się snajperzy terrorystów. Miejscowość Szyrokine po raz kolejny znalazła się wśród najgorętszych punktów okolic „linii granicznych”. Podobnie jest na kierunku Artiomowska i Ługańska.

Jak informuje od tygodni służba prasowa Operacji Antyterrorystycznej i Ministerstwo Obrony Ukrainy „nie zważając na prowokacyjne ostrzały, siły ATO otwierają ogień jedynie w odpowiedzi”. Strona ukraińska kontynuuje wzmacnianie umocnień obronnych, a żołnierze pozostają w pełnej gotowości bojowej.

Reklama

Komentarze (1)

  1. agz3

    Oj biedni ci Ukrajncy,,odpowiadaja tylko na prowokacyjny ogien terrorystow 1000000 kul terrorystow 1000000 kul antyterrorystow.Brawo tak trzymac hehehe

Reklama