• Wiadomości
  • Analiza
  • Defence Premium

Izraelsko-palestyńska wojna bez końca [ANALIZA]

Najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia bezpieczeństwa Izraela byłaby zgoda na stworzenie w pełni niepodległej Palestyny. Otworzyłoby to drogę do całkowitej normalizacji relacji izraelsko-arabskich. Problem w tym, że niewielu Izraelczyków zdaje sobie sprawę, że obecna polityka jest dla Izraela samobójcza, a czas gra na niekorzyść ich państwa.

Rosja ma angażować się w antysemicką dezinformację we Francji
Rosja ma angażować się w antysemicką dezinformację we Francji
Autor. Chris Hearn / Unsplash
  • Uderzenie na Rafah osłabi militarne zdolności Hamasu, ale ich nie wyeliminuje
  • Czy możliwa jest pełna normalizacja relacji Izraela ze światem arabskim?
  • Czy jedyną szansą na pokój jest wprowadzenie rozwiązania dwupaństwowego, czyli uznania niepodległości Palestyny przez Izrael?

Uderzenie na Rafah nie skończy wojny i nie doprowadzi do zniszczenia Hamasu. Jeśli Izraelowi uda się zabić lidera Hamasu w Gazie, Jahję Sinwara, to izraelski premier Benjamin Netanjahu będzie miał pretekst do ogłoszenia zwycięstwa i zakończenia wojny (co nie oznacza, że z niego skorzysta).

Sprawdzanie dostępu...
WIDEO: "Żelazna Brama 2025" | Intensywne ćwiczenia na poligonie w Orzyszu